توافقات مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران با معاون فرهنگی وزارت ارشاد 

  0
  72
  صنایع چوب و کاغذ مازندارن

  مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران از تولید 65 هزار تن کاغذ خبر داد

  مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران با اشاره به ظرفیت تولید 65 هزار تن کاغذ در سال آینده، از تولید هشت هزار تن کاغذ چاپ و تحریر و 500 تن کاغذ مطبوعات تا پایان سال 1400 خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا امید نیک ‌نژاد مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران، با بیان اینکه این شرکت تا پایان سال حدود هشت هزار تن کاغذ چاپ و  تحریر تولید خواهد کرد، گفت: از این میان حدود پنج هزار تن برای تحویل مرحله اول کاغذ برای وزارت آموزش و پرورش و دو هزار تن برای چاپ کتاب یک موسسه آموزشی است.

   وی افزود: همچنین با معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد مذاکراتی داشتیم تا برای سال آینده بخشی از کاغذ چاپ و نشر را تامین کنیم. برای امسال نیز یک ‌سری تولیدات داریم تا بتوانیم نیاز ناشران را مرتفع کنیم.

  مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران با بیان اینکه مذاکرات در این زمینه ادامه دارد، گفت: هنوز نتیجه این مذاکرات مشخص نیست تا بتوانیم برای سال آینده برنامه ‌ریزی داشته باشیم؛ اما نتیجه نهایی به زودی اعلام خواهد شد.

   وی با اشاره به تولید کاغذ مطبوعات نیز توضیح داد: تلاش کردیم در این مدت کاغذ مورد نیاز مطبوعات را نیز تولید کنیم و قرار است تا پایان سال حدود 500 تن کاغذ 48 گرمی به بازار عرضه کنیم.

  وی با اشاره به کل تولید کارخانه چوب و کاغذ مازندران در سال 1400، عنوان کرد: تاکنون حدود 103 هزار تن انواع کاغذ تولید کردیم و پیش ‌بینی می‌ کنیم امسال در حوزه تولید کاغذ چاپ و تحریر و انواع فلوتینگ بتوانیم رکورد 110 هزار تن را بزنیم؛ در حالی که این رقم در سال گذشته 65 هزار تن بود.

  بیشتر بخوانید: راه حل فوری برای بحران کاغذ مطبوعات

   نیک‌نژاد همچنین درباره پیش‌ بینی‌ های تولید این مجموعه برای سال آینده نیز گفت: این موضوع به حمایت مسئولان بستگی دارد؛ ما آمادگی تولید 65 هزار تن کاغذ چاپ و تحریر و روزنامه را داریم و در حال مذاکره با نهادهای مختلف هستیم.

  مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران یادآور شد: با توجه به طرح تنفس جنگل ‌ها اگر در بحث واردات چوب حمایت‌های لازم انجام شود، می ‌توانیم تعهد 65 هزار تنی را اجرایی کنیم. در این میان اما این امکان نیز وجود دارد که به ظرفیت اسمی 145 هزار تن برای کاغذ چاپ و تحریر و فلوتینگ هم برسیم که تحقق آن به مذاکرات کنونی ما بستگی دارد.

  مطلب قبلیمالیات مشاغل در سال ۱۴۰۱
  مطلب بعدیوزن بسته‌بندی محصولات باید براساس رقمی مشخص باشد 

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هجده − سه =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.