وزیر آموزش‌ و پرورش بر استفاده از کاغذ تولید داخلی تاکید کرد

  0
  57
  وزیر آموزش‌ و پرورش تولیدکنندگان نوشت افزار ایرانی

  وزیر آموزش‌ و پرورش از استفاده کاغذ ایرانی برای کتاب درسی خبر داد

  وزیر آموزش‌ و پرورش در نشست جمعی از فعالان صنعت نوشت‌افزار ایرانی گفت: باید هویت ایرانی همواره موردتوجه قرار گیرد و به‌ویژه در نوشت‌افزارها این هویت تقویت شود و از کاغذهای تولید داخل برای کتاب های درسی و نوشت افزارها استفاده کرد. 

  وزیر آموزش‌ و پرورشبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در نشست جمعی از  فعالان صنعت نوشت ‌افزار ایرانی كه همراه با آیین آغاز پویش ملی«همه حاضر» و با حضور مخبر معاون اول رئیس‌جمهور و در مجموعه حجاب تهران برگزار شد، اظهار کرد: در پایان یک سال کاری رضایت رهبر معظم انقلاب شامل رئیس‌جمهور و عملکرد هیئت دولت شد.

  وی افزود: سالانه بین ۴۵ تا ۴۷ هزار تن کاغذ مصرف می‌کنیم اما تاکنون تنها ۵ هزار تن از این آمار از کاغذ تولید داخل خریداری می‌شد اما با تلاش‌های صورت گرفته و کارهای جهادی انجام ‌شده در یک‎ساله اخیر خوشبختانه بیش از ۳۴ هزار تن کاغذ از تولیدات داخلی تأمین ‌شده است.

  نوری تصریح کرد: این موضوع مهم است که دانش آموزان از ابتداي سال تحصیلی روی کاغذهای ایرانی بنویسند و جنس کاغذ کتاب ‌هایشان نیز از کاغذ خارجی نباشد.

  وزیر آموزش‌ و پرورش تولید نوشت افزاروزیر آموزش‌ و پرورش ادامه داد: باید هویت ایرانی همواره مورد توجه قرار گیرد و به‌ویژه در نوشت ‌افزارها این هویت تقویت شود. البته تنها بخش نوشت ‌افزار موردنظر نیست بلکه بخش‌ های تولید محتوا و پویانمایی‌ها نیز باید نمایانگر هویت ملی باشد.

  بیشتر بخوانید: افزایش ۱۰ تا ۳۰ درصدی قیمت لوازم التحریر نسبت به سال قبل

  وزیر آموزش‌ و پرورش گفت: در سطح کشور بیش از یک هزار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان داریم، بنابراین باید از این ظرفیت  در راستای مردمی‎سازی آموزش‌وپرورش و تحقق عدالت آموزشی بهره‌مند شویم.

  شایان‌ ذکر است، در ابتدای این نشست تعدادی از تولید و توزیع‌ کنندگان نوشت‌افزار ایرانی به تشریح مسائل و مشکلات پرداختند. 

  مطلب قبلیمدیرعامل شرکت‌ های‌پک: حضوری پررنگ پس از سه سال غیبت موجه
  مطلب بعدیتولید محتوای موفق با رعایت 3 نکته مهم

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × 2 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.