رشد جهش‌ وار قیمت کاغذ در 10 روز گذشته

  0
  52
  رشد جهش‌ وار قیمت کاغذ نوسانات قیمت کاغذ

  رشد جهش‌ وار قیمت کاغذ ناشی از عدم صادرات از روسیه 

   در ۱۰ روز اخیر شاهد رشد جهش‌ وار قیمت کاغذ به میزان 20 درصد بودیم. کارشناسان علت این موضوع را عدم صادرات چوب و خمیر کاغذ توسط روسیه می‌دانند.

  رشد جهش‌ وار قیمت کاغذبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تجارت‌نیوز، این عدم صادرات باعث رشد جهش‌ وار قیمت کاغذ در جهان و ایران شده است. البته برخی از کارشناسان عقیده دارند که افزایش قمیت کاغذ در ایران به بازارهای جهانی مربوط نمی‌شود بلکه نزدیکی به فصل مهر و افزایش تقاضا برای کاغذ باعث گرانی آن شده است.

  بررسی‌ها نشان می‌دهد که در هفته الی ۱۰ روز اخیر شاهد افزایش انواع کاغذ در بازار بوده‌ایم. این افزایش قیمت کاغذ می‌تواند تاثیر مستقیمی روی صنایع کاغذی ایران بگذارد؛ اما شرکت‌ها اطلاعیه‌ای درخصوص این افزایش حدودت ۲۰ درصدی کاغذ نداده‌اند.

  شرکت‌‎های فعال در بورس موظف هستند که افزایش قیمت بیش از ۱۰ درصدی را در قالب افشای اطلاعات در سامانه کدال منتشر کنند. ولی هیچ یک شرکت‌ها تا به امروز اطلاعیه و شفاف‌سازی درخصوص افزایش حدودا ۲۰ درصدی قیمت کاغذ نداشته‌اند و انتظار می‌رود که در روزهای آینده کدال میزبان اطلاعیه‌های جدید باشد.

  رشد جهش‌ وار قیمت کاغذوضعیت کاغذی‌ها در بورس

  صنایع محصولات کاغذی در دو روز وضعیت نسبتا خوبی داشته‌ و روند روبه بالای خود را آغاز کرده‌اند. البته در برخی از روزها قیمت پایانی برخی از تک سهم‌های صنایع کاغذی منفی بوده اما کلیت و آینده این سهام تقربیا مثبت است.

  بیشتر بخوانید: قیمت هر بند کاغذ تحریر به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید

  کارشناسان عقیده دارند که صنایع محصولات کاغذی می‌توانند در روزها و هفته آینده‌ وضعیت خوبی داشته باشند. البته تمامی صنایع امسال سودآور خواهند بود. اما با توجه به تغییرات قیمتی کاغذ، عدم صادرات خمیر کاغذ و افزایش قیمت نفت و انرژی می‌توان به سودآوری این صنعت در آینده امیدوار بود.

  مطلب قبلیمشکلات فراوان واردات ماشین آلات صنعت چاپ
  مطلب بعدیبانک قرض‌ الحسنه مهر ایران؛ نخستین بانک سبز کشور

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × 5 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.