تولید کاغذ از سنگ در زنجان

  0
  45
  واحدهای تولیدی تولید کاغذ از سنگ

  شرکت کاغذ صنعتی اشراق زنجان، یکی از کارخانه‌ های تولید کاغذ از سنگ است که میزبان گروهی از معلمان شیمی و فیزیک بود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از پانا؛  مواد اولیه این شرکت از کربنات کلسیم است و به هیچ عنوان از درخت برای تولید کاغذ استفاده نمی‌شود بلکه از مواد کربنات کلسیم استفاده می‌شود و چه چیزی بهتر از اینکه به جای قطع درختان از سنگ برای تولید کاغذ استفاده شود.

  از ویژگی‌های کاغذ سنگی می‌توان به مقاومت در برابر پارگی، ضد آب و ضد رطوبت بودن، عدم تاثیرپذیری از محیط، ماندگاری و طول عمر بالا و مقاوت در برابر حشرات و جوندگان اشاره کرد.

  از جمله کاربردهای این نوع کاغذ دوستدار طبیعت در تولید ظروف یکبار مصرف، صنعت چاپ و نشر، صنعت تبلیغات و صنعت بسته‌بندی است.

  تولید کاغذ از سنگبی نیازی به آب و چوب 

  یوسف مرادلو، یکی از سهامداران شرکت صنعتی اشراق زنجان به پانا گفت: «با توفیق الهی توانستیم در عرصه‌ای سرمایه‌گذاری کنیم که هم طبیعت برنده باشد و هم ملت عزیز ما و هم بحث ارزی و ایجاد اشتغال برای نیروی جوان در نظر گرفته شود.»

  وی با بیان اینکه به علت کمبود چوب و درخت، نیاز به تولید و تامین اینگونه کاغذها وجود دارد، اظهار کرد: نوع کاغذی که درحال تولید آن هستیم، کاغذی است که به هیچ عنوان نیازی به آب و چوب ندارد و هیچگونه ضایعاتی هم در طول تولید این محصول ندارد و از تمام 100 درصد ماده اولیه استفاده می‌کنیم.

  تولید کاغذ از سنگ یکی از صنایع نوین و سبز

  فرزین، خوشه‌چین مدیریت کارخانه کاغذ سنگی اشراق نیز به پانا گفت: «کاغذ سنگی، یکی از صنایع نوین و سبز محسوب می‌شود و در تمام دنیا به عنوان یک صنعت شناخته می‌شود.»

  وی با بیان اینکه یکی از حُسن‌های صنعت کاغذسازی سنگی این است که ما دقیقا دوستار طبیعت هستیم، خاطرنشان کرد: «برای به دست آوردن هر تُن کاغذ سلولزی که از چوب تهیه می‌شود، نیاز به مصرف 8 تُن آب و 5 تُن جنگل است اما در ساخت کاغذ سنگی از یک قطره آب نیز مصرف نمی‌شود و این کاغذ بسیار متنوع است.»

  بیشتر بخوانید: رونق اقتصاد منطقه با تولید کاغذ سنگی اسدآباد

  بازدیدها سبب آشنایی معلمان با بخش‌های مختلف تولید می‌شود

  دین‌محمدی، سرگروه فیزیک استان زنجان نیز گفت: در پی بازدید از شرکت کاغذ سنگی اشراق، بخش‌های فیزیکی این مجموعه مد نظر بود.

  وی اظهار کرد: بخش‌های اندازه‌گیری‌ها و استاندارد و کمیت‌های اندازه‌گیری که استفاده می‌شود، وسیله‌های اندازه‌گیری و در نهایت این که چه پدیده‌های فیزیکی در طول روند تولید این محصول در حال استفاده است، مورد بازدید قرار گرفت.

  دین‌محمدی خاطرنشان کرد: در طول روند تولید، بیشتر فرآیندهای شیمایی مورد توجه است اما بخشی از آن شامل اندازه‌گیری‌ها و استانداردهای آن به فیزیک مربوط می‌شود و در نهایت به دستگاه‌هایی که این فعالیت را انجام می‌دهند.

  وی با بیان اینکه بازدید از شرکت‌ها باعث آشنایی با تولیدکنندگان و کارآفرین‌ها می‌شود، افزود: راهکارهایی که یک کارآفرین در نهایت می‌تواند به یک فرد یا دانش‌آموز یاد بدهد بهتر از این است که با واسطه یاد گرفت و راهکارهای درست و زحمات و تلاش‌ها و چگونگی موفقیت این کارآفرینان را مشاهده کرد.

  سرگروه فیزیک استان زنجان ابراز کرد: تمام این‌ها می‌تواند یک الگوی بسیار خوب و ارزشمند برای دانش‌آموزان باشد.

  مطلب قبلیعضو هیئت‌مدیره پوشینه توسعه کسری: تبلیغات و بازاریابی مهم‌ ترین هدف است
  مطلب بعدیفعال صنعت چاپ کشور افغانستان: نمایشگاه صنعت چاپ و بسته‌بندی باشکوه است 

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × 5 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.