وزارت صمت و مشکل تولید کاغذ و مقوا

  0
  70
  مشکل تولید کاغذ و مقوا

  کهترپور فریمان با بیان اینکه مشکل تولید کاغذ و مقوا مجوز‌های بی رویه هشت سال گذشته وزارت صمت برای تولید کاغذ و مقوا بوده است، گفت: شرکت‌های بزرگ کاغذسازی به دلیل فناوری پیشرفته؛ هزینه تولید کمی دارند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، محمد کهترپور فریمان، عضو سندیکای تولید کنندگان کاغذ و مقوا شب گذشته (سه شنبه 5 مرداد) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه مشکل تولید کاغذ و مقوامجوز‌های بی رویه هشت سال گذشته وزارت صمت برای تولید کاغذ و مقوا بوده است، گفت: دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن مجوز تولید کاغذ بسته بندی صادر شده که برای یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن تولید؛ ماشین آلات نصب شده و برای ۴۰۰ هزار تن نیز ماشین آلات در حال نصب و راه اندازی است.

   

  بیشتر بخوانید:

  صنایع چوب و کاغذ در انتظار ورشکستگی، تعطیلی و تعدیل

  جزئیات واردات انواع کاغذ

  رفع موانع تولید در کارخانه کاغذسازی اشکذر

   

  حل مشکل تولید کاغذ و مقوا با واردات آخال

  ر با اشاره به اینکه رقابت نابرابری بین ۲۵۰ واحد کوچک و متوسط که ۴۰ هزار نفر در آن‌ها شاغل هستند و ۹۰ درصد اشتغال این صنعت را به خود اختصاص داده اند با شرکت‌های بزرگ کاغذسازی وجود دارد، گفت: شرکت‌های بزرگ کاغذسازی به دلیل فناوری پیشرفته؛ هزینه تولید کمی دارند.

  عضو سندیکای تولید کنندگان کاغذ و مقوا با اشاره به اینکه کارخانه‌های بزرگ می‌توانند آخال را به هر قیمتی بخرند، اما واحد‌های کوچک و متوسط به دلیل فناوری پایین؛ هزینه‌های بالایی برای تولید دارند، گفت: اگر واردات آخال بیشتر شود کار برای صنایع کوچک و متوسط کاغذسازی بهتر خواهد شد. مشکل تولید کاغذ و مقوا ای یک سو تهیه آخال با قیمت مناسب است.

  وی با بیان اینکه سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا؛ کارمند چند شرکت بزرگ این صنعت است و کسانی که ۴۰ – ۵۰ سال است خاک این صنعت را می‌خورند اکنون به بدبختی افتاده اند، گفت: مرگ و زندگی ما در دست سه کارخانه بزرگ قرار دارد و باید دائم برای تصمیمات آن‌ها چاره اندیشی کنیم در حالی که زورمان به آن‌ها نمی‌رسد.

  مطلب قبلیاتحادیه چاپ سمنان را احیا کنید
  مطلب بعدیآشنایی با انواع کاغذ بسته بندی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × 1 =