تامین مواد اولیه محصولات سلولزی؛ مشکل اصلی این بخش

  گفت و گو با مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزیر صمت

  0
  146
  تامین مواد اولیه محصولات سلولزی

  معاون امور صنایع وزیر صمت گفت: برای تامین مواد اولیه محصولات سلولزی مانند خمیر الیاف بلند امکان داخلی سازی وجود ندارد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزیر صمت درباره مشکلات تولید و تامین مواد اولیه محصولات سلولزی و داخلی سازی در این حوزه گفت: در بخش تولید محصولات سلولزی چند مشکل وجود دارد. خمیر ویرجین و الیاف‌ های بلند و کوتاه که در این صنعت مصرف می ‌شوند، وارداتی هستند و به مقاطع چوبی احتیاج دارند و فقط چند کشور در دنیا تولید می شوند.

  وی بیان کرد: در حوزه بازیافت وابستگی بسیار کمی داریم و مجموعه ‌های داخلی خمیر‌های مختلف محصولات سلولزی را تولید می کنند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌ گیرد. در اقلام بهداشتی سلولزی مانند دستمال کاغذی امروز به صادر کننده تبدیل شده‌ایم. ماده اولیه این محصول که خمیر است از طریق  واردات تامین می شود.

  نیارکی تصریح کرد: در پوشک وابستگی بیشتری داریم و همین موضوع باعث شده تا با کمک چند واحد پیشتاز با تعریف پروژه به کاهش وابستگی در این محصول بپردازیم اما در برخی موارد مثل خمیر الیاف بلند امکان داخلی سازی وجود ندارد.

  بیشتر بخوانید: ممنوعیت افزایش قیمت محصولات سلولزی تا پایان ماه رمضان

  تامین مواد اولیه محصولات سلولزی

  معاون امور صنایع وزیر صمت درباره تامین مواد اولیه محصولات سلولزی بیان کرد: با توجه به اظهار نگرانی تولیدکنندگان صنایع سلولز، سیستم توزیع مواد اولیه با همکاری سازمان حمایت مورد رصد قرار گرفته است و تولیدکنندگان تیشو باید میزان تولید و توزیع خود را به سازمان های صمت استانی و سازمان حمایت اعلام کنند. با بررسی‌ های مستمر میزان توزیع این محصول از هرگونه سوء استفاده جلوگیری خواهد شد و تولیدکنندگان می توانند بدون نگرانی مواد اولیه خود را تامین کنند.

  وی با اشاره به اهمیت همکاری تولیدکنندگان تیشو با صنایع بالادستی بیان کرد: قیمت گذاری مناسب محصولات سلولزی به ویژه تیشو و عرضه مستمر این مواد اولیه به واحدهای تولیدکننده محصولات سلولزی از جمله مهمترین دغدغه صنعتگران این بخش است.

  مطلب قبلیجریمه یک واحد تولیدی بسته بندی متخلف
  مطلب بعدینگاهی به مرکب های چاپ افست بدون آب

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شانزده − 13 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.