تأمین کاغذ کشور به دستور رئیس جمهور

  0
  64
  تأمین کاغذ کشور

  هومان حسن‌پور گفت: رئیس‌جمهور دستور داده ارز مورد نیاز برای تهیه کاغذ تأمین شود. تأمین کاغذ کشور به زودی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

  هومان حسن پور رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان، درباره حمایت مالی از ناشران در شرایط کرونا گفت: تسهیلات کرونایی که قرار بود در اختیار ناشران قرار بگیرد، به آن‌ها پرداخت شده است. تعدادی از ناشران این تسهیلات را دریافت کردند؛ آن‌ها در سامانه کارا که مربوط به وزرات کار بود ثبت نام کرده بودند و تسهیلات کرونایی به آن‌ها تعلق گرفت.

  هنوز وام جبران خسارت کرونا به ناشران پرداخت نشده است.

  او افزود: ظاهراً تسهیلات دیگری را هم وزارت ارشاد تهیه و اعلام کرده است، ناشران برای دریافت این تسهیلات درخواست بدهند. حال باید دید این تسهیلات به ناشران تعلق می‌گیرد یا نه.

  رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان ادامه داد: اتحادیه ناشران و کتابفروشان یک نهاد مردمی است؛ بودجه اش از طریق اعضای اتحادیه تأمین می‌شود و توان مالی برای حمایت از ناشران را ندارد. ما تمام تلاشمان را برای انعکاس و رفع مشکلات ناشران انجام می‌دهیم و تا همین الان مشکلاتشان را پیگیری کردیم.

  حسن پور بیان کرد: هم وزارت ارشاد تمایل داشت هم ما توانستیم تاکنون به سهم خود کار‌هایی برای رفع مشکلات ناشران انجام دهیم. تا الان کاغذ برای تولید کتاب داریم و به دوستان در وزارت ارشاد اعلام کرده ایم، به تهیه کاغذ سال ۹۹ نیاز داریم. قول همکاری در این باره را به ما داده‌اند. رئیس جمهور هم دستور داده ارز مورد نیاز برای تأمین کاغذ کشور تهیه شود تا ناشران برای انتشار کتاب بدون کاغذ نمانند. منتظریم بودجه لازم برای تأمین ارز  و تأمین کاغذ کشور  را بدهند. هنوز کاغذ را به صورت قطره چکانی به ناشران می‌دهیم.

  بیشتر بخوانید:

  آغاز به کار کارخانه تولید کاغذ سفید در کابل

  مطلب قبلینوسان نرخ ارز و بلاتکلیفی تولیدکنندگان
  مطلب بعدیحرکت رو به جلوی چوب و کاغذ مازندران در گرو حمایت جمعی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × 3 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.