عدم تامین کاغذ روزنامه‌ ها و ابراز نگرانی معاون مطبوعاتی ارشاد

  0
  19
  واردات کاغذ روزنامه

  معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در گفت و گویی از عدم تامین کاغذ روزنامه ها ابراز نگرانی کرد.

  کاغذ روزنامهبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد خدادی در زمینه تامین کاغذ روزنامه‌ گفت: با وجود تنگناهای اقتصادی و همچنین شیوع کرونا در سال 99، با همراهی دولت، شخص رئیس جمهور و وزیر محترم توانستیم به تامین کاغذ روزنامه‌ و مطبوعات برسیم. حتی بعد از آنکه به دلیل کمبود شدید منابع ارزی، کاغذ مطبوعات از شمول ارز دولتی حذف شد، با همراهی وارد کنندگان و موسسات مطبوعاتی، سهمیه کاغذ روزنامه ها و مطبوعات را تا زمستان 99 و تا بخش قابل قبولی، تامین و توزیع کردیم.

  دغدغه های کمبود کاغذ روزنامه‌ 

  معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: با پیگیری‌های متعدد وزیر محترم موضوع کمبود کاغذ برای نشر و مطبوعات هم در سال گذشته و هم در سال جدید، در چندین مرحله به مسئولان مربوطه منتقل شد. ضمن آنکه نامه نگاری ‌هایی با معاون اول محترم رئیس جمهور، معاون اقتصادی رئیس جمهور و شخص ریاست محترم جمهوری صورت گرفت و دغدغه اهالی مطبوعات به اطلاع ایشان رسید.

  خدادی در همین زمینه تصریح کرد: پی‌نوشت رئیس جمهور محترم ذیل نامه اخیر وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی مایه دلگرمی شد چرا که ایشان تاکید کرده بودند در خصوص درخواست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام صورت گیرد تا نگرانی از کمبود کاغذ در سال ۱۴۰۰ مرتفع شود.

  معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تغییرات مدیریتی در وزارت صمت و همچنین خروج کاغذ از تخصیص ارز دولتی، تاکید کرد: اکنون پیگیر این موضوع هستیم که گروه کالایی کاغذ در ستاد اقتصادی دولت مطرح و تغییر آن، تصویب شود تا راه برای تامین ارز باقیمانده ۹۸ یا تامین ارز جدید برای سال ۱۴۰۰ فراهم شود که امیدوارم در اولین جلسه ستاد اقتصادی دولت درباره آن تصمیم گیری شود تا هم چرخه نشر و مطبوعات در سال جدید با چالش جدی مواجه نشود و هم بازار کاغذ دچار تنش و اختلال نشود.

  وی گفت: با توجه به تجربه سال های 98 و 99 با نگاه واقع بینانه‌ای درخواست تامین ارز دولتی برای کاغذ را داریم و در کارگروه کاغذ به این نتیجه رسیدیم که تخصیص ارز در حد ۵۰ درصد سال ۹۸  مشکلات مجموعه نشر و مطبوعات را تا پایان سال، مرتفع خواهد کرد.

  خدادی افزود: انتظار داریم تمهیدات لازم با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و نقش موثر مطبوعات و نشریات در رونق فضای تبادل آرا و نظرات و نشر دیدگاه‌های کاندیداها و…. تدابیر لازم از سوی مسوولان ذیربط برای تامین نیاز کاغذ روزنامه و مطبوعات اندیشیده شود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × پنج =