قیمت کاغذ کاهش یابد

  0
  37
  واردکنندگان کاغذ و مقوا

  کاربران سامانه «فارس من» با ثبت پویشی عنوان کردند که با افزایش واردات یا تولید جلوی افزایش قیمت کاغذ گرفته شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس کاربران سامانه فارس من با ثبت پویشی با عنوان «درخواست کاهش نرخ کاغذ» عنوان کردند که به دنبال افزایش قیمت کاغذ، انتشارات و فروشگاه‌های محصولات فرهنگی با مشکل مواجه شده‌اند و به علت افزایش قیمت کاغذ، تقاضا برای خرید کتاب هم کاهش یافته است.

  براین اساس کاربران «فارس من» از مسولان خواستند تا با افزایش واردات یا افزایش تولید کاغذ به کاهش قیمت این کالای پر مصرف کمک کنند.

  به گزارش فارس در اوایل مهرماه سال جاری  نیز کاربران سامانه «فارس من» انتقاد خود را از افزایش قیمت کاغذ عنوان کرده بودند.

  قیمت کاغذ کنترل قیمت کاغذ

  احمد شریفان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اعلام کرد که  پس از تصمیم وزارت صمت مبنی بر لزوم عرضه کاغذ از طریق بورس کالا مشکلاتی در بازار سنتی کاغذ و مقوا ایجاد شد به طوری که تاجرانی که طی سال ها در بازار به صورت سنتی کاغذ و مقوا خرید و فروش می کردند حاضر به عرضه موجودی خود به بازار نشدند و از طرفی واردکنندگان نیز با تامل نسبت به واردات کالاهای خریداری شده خود اقدام کردند لذا این اتفاقات به نوعی باعث افزایش قیمت در بازار شد.

  قیمت کاغذ کاغذ انبار شدهبیشتر بخوانید: کارخانه پارس کاغذ مشهد و افزایش ظرفیت تولید

  این گزارش می‌افزاید یکی از اثرات افزایش قیمت این کالا استراتژیک افزایش قیمت لوازم‌التحریر است لذا با افزایش قیمت کاغذ هزینه تحصیل دانش‌آموزان افزایش می‌یابد و این موضوع باعث تحمیل هزینه‌ها به خانوارها به خصوص خانوارهای داری چند فرزند دانش آموز و دانشجو می‌شود لذا لازم است تا مسئولین نسبت به موضوع افزایش قیمت کاغذ اهتمام ویژه داشته باشد و رصد و کنترل قیمت‌ها در جهت رفاه حال خانوارها اقدام مقتضی را انجام دهند.

  مطلب قبلینشست هم ‌اندیشی انجمن زنان ناشر در هفته کتاب برگزار می شود
  مطلب بعدیبرگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بسته بندی استانبول با حضور 14 شرکت ایرانی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شانزده + 2 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.