قیمت های نجومی مواد اولیه در صنعت چاپ

  گفت و گو با تقی کوچک زاده مدیر مجتمع چاپ نامی نقش

  0
  77
  مواد اولیه

   تقی کوچک زاده: تولیدی ها هم اکنون کارشان را با مواد اولیه‌ای که از قبل تهیه کرده بودند انجام می دهند؛ متاسفانه باید اذعان کرد که اگر قرار باشد مواد اولیه را با قیمت های نجومی کنونی خریداری کنند شاهد از بین رفتن 40 درصد از مجموعه های تولیدی خواهیم بود.

   کرونا ویروسی است که این روزها نامش در همه جای دنیا طنین انداز شده و آنچنان رعبی در دل های همه کشورها افکنده که همه مناسبات اقتصادی و اجتماعی و سیاسی را تحت تاثیر خود قرار داده است. این ویروس که گفته می شود از کشور چین به تمامی جهان صادر شده است. در این میان تنها باید منتظر ماند و دید دنیا با این پدیده نامیمون قرن 21 چگونه کنار می آید.

   در این بین ایران نیز از آسیب های این بیماری در امان نمانده، این ویروس کار فعالان حوزه های اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرار داده است. صنعت چاپ یکی از مهمترین صنایعی است که از این ویروس آسیب های زیادی را متقبل شده است. در همین راستا چاپ و نشر آنلاین به سراغ مجموعه های نامی حوزه چاپ کشور رفته تا از حال و روز این ایام خبر بگیریم.

   تقی کوچک زاده مدیر مجموعه نام آشنای مجتمع چاپ نامی نقش است. وی درباره تاثیرات بیماری کرونا بر اقتصاد جهان و ایران به چاپ و نشر آنلاین گفت: این ویروس منحوس همه‌ی دنیا را به خود مشغول کرده است. می توان گفت ترس از این بیماری مردم را متثر کرده به طوری که بخش تولید با یک ایست ناگهانی مواجه شده است. این مسئله یک تاثیر غیر مستقیم و عمیق بر کار صنعت جهانی ایجاد کرده و کشور ما نیز از این قائده مستثنا نیست.

  وی در ادامه بیان داشت: اکنون بیش از یک ماه است که کل کشور ما در تعطیلی کامل به سر برده، به همین دلیل می توان گفت بازار تا حدودی تشنه است و شاید در ابتدای کار اندک رونقی احساس شود؛ اما این موج در هفته های آتی اردیبهشت ماه فروکش خواهد کرد و مشکلات بیش از پیش خود را نشان خواهد داد.

  مدیرمجموعه نامی نقش درباره چگونگی رعایت پروتکل های بهداشتی در مجموعه خود گفت: نامی نقش قبل از این مسائل نیز مسئول بهداشت داشت و یکسری پروتکل های بهداشتی را رعایت می کرد، بعد از این ماجرا نیز یکسری اصول بهداشتی دیگر هم به مقدمات کار ما افزوده شد. هنگام کار در دوران شیوع کرونا، کارکنان مجموعه در بدو ورود تب سنجی می شوند و موظف به استفاده از ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده هستند. رفت و آمدها در مجموعه کنترل می شوند، مشتری های حضوری بسیار کم پذیرفته شده و عمده کارها به شکل غیر مستقیم و از طریق تلفن و یا اینترنت دنبال می شوند.

  بیشتر بخوانید: تاثیر فضای کرونایی بر بازار ملزومات چاپ

  وی در ادامه به تاثیر رعایت پروتکل های بهداشتی در نحوه کار پرسنل پرداخت و اظهار داشت: رعایت پروتکل های بهداشتی کارها را کند می کند و می توان گفت که راندمان را تا 25 درصد کاهش داده است. مطمئنا ادامه‌ی این پروسه تا حدودی برای کارکنان فرسایشی خواهد بود.

  کوچک زاده در ادامه به تورم قیمتی و رکود کاری اشاره کرد و توضیح داد: این وضعیت باعث شده تا قیمت مواد اولیه به شدت افزایش پیدا کند. تولیدی ها هم اکنون کارشان را با مواد اولیه‌ای که از قبل تهیه کرده بودند انجام می دهند؛ متاسفانه باید اذعان کرد که اگر قرار باشد مواد اولیه را با قیمت های نجومی کنونی خریداری کنند شاهد از بین رفتن 40 درصد از مجموعه های تولیدی خواهیم بود.

  مدیر مجموعه نامی نقش در پایان افزود: میزان تولیدات چاپی از برج 12 تا به حال همچنان در رکود به سر می برند و ما در این دوره شاهد افزایش هیچکدام از آنها نبوده ایم.

   مواد اولیه مواد اولیه

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × 4 =