جان گرفتن چاپ استان البرز به همت مسئولان

  گفت و گو با مهدی حسینی مدیر چاپخانه حسینی

  0
  59
  چاپ استان البرز

   یکی از مشکلات مهم چاپ استان البرز عدم ثبات قیمت‌ها، حقوق و بیمه بالای کارکنان است. این روزها مواد اولیه به‌شدت گران شده است. دولت می‌تواند با اتخاذ سیاست‌های درست، بازار را به حالت تعادل بازگرداند.

  مهدی حسینی یکی از چاپخانه‌داران استان البرز است، او کار خود در این حوزه را از سال 80 در رسته‌ی چاپ دیجیتال آغاز کرده است. وی با 20 سال تجربه‌ی کار در صنعت چاپ درباره وضعیت حال حاضر این صنعت به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: استان البرز ازجمله مناطقی است که چاپخانه‌های بزرگ و مجهزی دارد و اگر در حال حاضر با رکود مواجه شده است دلایلش به همان مشکلاتی بازمی‌گردد که همه‌ی صنایع را درگیر خود کرده است. سیاست‌های نادرستی از سوی مسئولان اتخاذ شده که در حال نابود کردن تولید و کارآفرینی است.

  بیشتر بخوانید: چاپخانه‌داران روی لبه‌ی تیغ حرکت می‌کنند

  حمایت از تولید، حمایت از چاپ استان البرز

  وی در ادامه بیان داشت: مطالبی که عرض کردم دامان صنعت چاپ را نیز گرفته و این سیاست‌ها به‌جای آنکه فعالیت در این زمینه را تسهیل کنند کارها را دشوارتر کرده‌اند. بر طبق قوانین حاکم بر تولید اگر چرخه‌ی اقتصاد به‌خوبی بچرخد و تولید در هر زمینه‌ای به‌خوبی صورت گیرد مسلماً این امر بر بخش‌های دیگری همچون صنعت چاپ نیز اثر می‌گذارد، بی‌شک این مورد زنجیره علت و معلول است؛ اگر از تولید حمایت شود به‌طور ناخودآگاه بر رونق این صنعت نیز افزوده خواهد شد.

  حسینی اظهار داشت: یکی از مشکلات مهم چاپ استان البرز عدم ثبات قیمت‌ها، حقوق و بیمه بالای کارکنان است. این روزها مواد اولیه به‌شدت گران شده است. دولت می‌تواند با اتخاذ سیاست‌های درست، بازار را به حالت تعادل بازگرداند. از سوی دیگر ناوگان صنعت چاپ نیازمند تسهیلات برای به‌روزرسانی است؛ با بالا رفتن نرخ ارز خرید دستگاه‌های چاپ بدون حمایت‌های دولتی برایمان امکان‌پذیر نیست.

  مدیر چاپخانه حسینی در انتها آینده صنعت چاپ استان البرز را امیدوارکننده دانست و اظهار داشت: بنده به آینده این صنعت امیدوارم و معتقدم ظرفیت و توانایی در تمام صنایع وجود دارد اما در این میان همت و حمایت مسئولان نقش کلیدی را ایفا می‌کنند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج + بیست =