بروز آسیب جدی به صنعت چاپ با شیوع کرونا

  0
  49
  صنعت چاپ

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابهر گفت: کرونا سبب بروز آسیب‌ به صنعت چاپ شده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ آیسان صادقی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابهر در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: یکی از صنایعی که به علت گردش مالی بالا، اشتغال زیادی ایجاد کرده، صنعت چاپ است. این صنعت در فعالیت‌ های فرهنگی بسیار تأثیرگذار بوده و از عوامل مهم در تولید آثار فرهنگی محسوب می ‌شود.

  وی با بیان اینکه چاپخانه‌ ها از جمله فعال ‌ترین صنایع در هر کشوری هستند، اضافه کرد: حتی نمی‌ توان کالایی را بدون بسته ‌بندی تصور کرد. آب، مواد خوراکی، دارو، مصالح لازم برای ساخت‌وساز و … همه در بسته ‌بندی ‌هایی عرضه می ‌شوند که اطلاعاتی روی آنها چاپ شده‌ است.

  این مسئول با یادآوری اینکه همه‌گیری بیماری کووید – ۱۹ چاپخانه‌ داران و صنعت چاپ را نیز با ضررهایی مواجه کرد، افزود: شیوع کرونا ویروس و تعطیلی فعالیت ‌های فرهنگی و هنری، منجر به وارد شدن خسارات زیادی به فعالان این حوزه به ‌ویژه چاپ و تبلیغات در شهرستان شده است.

  حمایت از صنعت چاپ با تسهیلات کرونایی

  این مسئول ادامه داد: مدیران چاپخانه ‌ها با وجود مشکلات اقتصادی و تعطیلی چند ماهه، همراهی خوبی با بازرسان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد کرونا شهرستان داشتند.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر در ادامه در خصوص ارائه تسهیلات کرونا در سامانه کارا و سامانه تحفه، گفت: تعداد قابل توجهی از واحدها اقدام به ثبت‌نام و دریافت تسهیلات در شهرستان کرده‌اند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج + 19 =