وب سایت اتحادیه چاپخانه داران تهران رونمایی شد

  0
  65
  وب سایت اتحادیه چاپخانه داران تهران

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛بعدازظهر دوشنبه 26 مهرماه هم‌زمان با سالروز ولادت پیامبر اسلام، مراسم رونمایی از وب سایت اتحادیه چاپخانه داران تهران «به نشانی chaptehran.com» با حضور معاون دفتر چاپ وزارت ارشاد، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان خراسان رضوی و رئیس و اعضای هیئت‌مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران تهران، در محل اتحادیه برگزار شد.

  پاسخگویی به خواسته های صنف

  وب سایت اتحادیه چاپخانه داران تهران

  احمد ابوالحسنی؛ رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران در ابتدای مراسم رونمایی از وب‌سایت این اتحادیه با اشاره به دغدغه‌های هیئت‌مدیره که عبارت از یافتن جایگاه واقعی صنعت چاپ، مطالبه‌گری و ایجاد دغدغه معرفی صنعت چاپ به مسئولان است، درباره ویژگی‌های این وبسایت اظهار داشت: این سایت متعلق به تمام صنعت چاپ ایران است که نشان‌دهنده دغدغه‌ی اعضای هیئت‌مدیره چاپخانه‌داران تهران برای پاسخگویی به خواسته‌ها و توقعات صنف است.

  وی درباره بخش‌های مختلف این سایت توضیح داد: ثبت‌نام اعضا و پیگیری خواسته‌های آن‌ها، کاریابی به معنای استخدام و معرفی فرصت‌های شغلی از سوی چاپخانه‌داران، مناقصات و مزایده‌ها، اطلاع‌رسانی و خبر ازجمله بخش‌هایی هستند که در این سایت گنجانده شده است.

  ابوالحسنی خاطرنشان کرد: این سایت به مدت سه ماه به صورت آزمایشی فعال است و بدین طریق از دوستان می‌خواهم چنانچه پیشنهادی دارند و یا نقاط ضعفی در آن مشاهده می‌کنند، ظرف این بازه زمانی به ما اطلاع دهند تا به‌منظور رفع آن اقدام کنیم.

   

  زحمات اتحادیه چاپخانه داران تهران زبانزد است

  وب سایت اتحادیه چاپخانه داران تهران

  در ادامه این نشست، علی مغانی پیشکسوت صنعت چاپ و رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان خراسان رضوی با قدردانی از زحمات و تلاش‌های هیئت‌مدیره فعلی اتحادیه چاپخانه‌داران تهران، گفت: در مدیریت‌های قبلی این اتحادیه هیچ‌گاه حرفی از چاپ استان‌ها زده نمی‌شد اما امروز اتحادیه چاپخانه‌داران تهران به‌نوعی نماینده چاپ سایر استان‌ها نیز هست.

  وی ادامه داد: برای پیشبرد اهداف تشکل‌ها، نیاز به افراد جسور و شجاعی است که بتوانند حقوق صنفی را مطالبه کنند. اتحادیه چاپخانه‌داران تهران پس از چند دوره نخوت و سکوت، نیاز به یک فرد جسور و خوش‌فکر همانند مدیریت فعلی داشت.

  مغانی با اشاره به اینکه مشکلات حوزه صنعت چاپ سال‌ها است که به اعضای این صنعت تحمیل‌شده، بیان داشت: باید به مطالبه خواسته‌هایمان از دولت بپردازیم. همان‌طور که ما در اتحادیه خراسان رضوی موفق شدیم با پیگیری و مطالبه‌گری شهرک چاپی را با ۱۲۸ واحد چاپی ساماندهی کنیم.

   

  اتفاقی مهم و بزرگ

  وب سایت اتحادیه چاپخانه داران تهران

  علی‌اکبر ابراهیمی، معاون دفتر چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه راه‌اندازی وب سایت اتحادیه چاپخانه داران تهران با توجه به وسعت و جغرافیای فعالیت این استان اتفاقی بزرگ و مهم است، اظهار داشت: قطعاً این سامانه مزیت‌هایی را در حوزه‌هایی مانند کاهش هزینه‌ها، زمان، تسهیل در امور صنفی و افزایش تعاملات صنفی با توجه به دوری خیلی از مراکز از محل اتحادیه، خواهد داشت.

  وی با بیان اینکه اشکالات و غفلت‌هایی که در حوزه صنعت چاپ وجود داشته باید با همدلی و همراهی صنف و دولت جبران شود، تصریح کرد: مطالبات فعالان صنف بر حق است و اشکالاتی نیز وجود داشته که باید برطرف شود. همه‌ی برنامه‌های دولت جدید برای صنعت چاپ با هدف اعتلا و رشد جایگاه این صنعت در منطقه است.

   

  مزیت وب سایت اتحادیه چاپخانه داران تهران

  وب سایت اتحادیه چاپخانه داران تهراندر ادامه میریونس جعفری نایب رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران، راه اندازی وب سایت اتحادیه چاپخانه داران تهران را اتفاقی مفید برای صنف برشمرد و گفت: یکی از مزیت‌های سایت کاهش رفت و آمدهای متعدد به اتحادیه است چراکه دوستان می‌توانند پرونده‌های خود را از وب‌سایت پیگیری کنند.

  وی تصریح کرد: امیدوارم هیئت‌مدیره بتواند قدم‌های مؤثر و مثبت بیشتری را بر دارد. یکی از کارهایی که به دنبال پیگیری آن هستیم مربوط به استانی شدن اتحادیه چاپخانه‌داران تهران است که قول آن را از معاون رئیس‌جمهور نیز گرفته‌ایم.

   

  ویژگی های وب سایت اتحادیه

  وب سایت اتحادیه چاپخانه داران تهراندر پایان این مراسم؛ برخی از ویژگی‌های وب سایت اتحادیه چاپخانه داران تهران از سوی طراح سایت برشمرده شد. بخش اخبار و اطلاع‌رسانی مربوط به تهران و سایر استان‌ها، بخش ثبت‌نام اعضای اتحادیه با قابلیت به‌روزرسانی اطلاعات و پرداخت حق عضویت سالانه، بخش معرفی اتحادیه و اعضای اتحادیه و زمینه‌ی فعالیتشان با قابلیت سرچ در موتور جستجوی گوگل، بخش آگهی‌ها با قابلیت درآمدزایی برای اتحادیه، بخش تبلیغات، بخش کاریابی و استخدام، بخش آموزش، بخش مناقصات و مزایده‌ها؛ ازجمله بخش‌های مختلف این سایت هستند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  10 + 6 =