صادرات محصولات چاپی قزوین به خارج از کشور

  0
  55
  محصولات چاپی قزوین

   مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: صنعت چاپ و بسته بندی استان با وجود مسائل و مشکلات بسیار، فعال بوده و در سال ۱۳۹۹ بیش از ۲ هزار تن محصولات چاپی قزوین به کشورهای همسایه صادر شده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا، محمدحسین اسماعیلی روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: در سال جاری ۲۱۶ مجوز محتوایی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برای صادرات محصولات چاپی به حجم ۲ هزار و ۷۴ تن به کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان و ترکمنستان برای واحدهای چاپی استان قزوین صادر شده است.

  وی ادامه داد: محصولات صادراتی از جمله مواد غذایی، بهداشتی و صنعتی برای بسته بندی ها از جمله کارتن، لیبل، سلفون، قوطی و بروشورهای تبلیغی خود باید پیش از چاپ، مجوز محتوایی دریافت کنند که صدور این مجوزها بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

  این مسوول یادآور شد: از آنجایی که استان قزوین یک استان صنعتی با شهرک ها و کارخانجات متعدد بوده،  صادرات محصولات چاپی قزوین از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

   محصولات چاپی قزوین اسماعیلی گفت: امروز هنر چاپ، جایگاه ویژه‌ای در سطح تولید و صنعت کشور دارد و با توجه به این موضوع، باید برای حل مشکلات این حوزه تلاش کنیم.

  وی افزود: هم اینک ۱۴۴ واحد چاپی در استان قزوین فعالیت دارند و قزوین از استان‌های پیش‌رو در عرصه چاپ و بسته بندی محسوب می‌شود.محصولات چاپی قزوین هم اکنون به کشورهای همسایه صادر می شود.

  بیشتر بخوانید:

  مشکل اساسی صنعت چاپ تامین مواد اولیه است

  برگزاری اختتامیه بیستمین جشنواره ملی چاپ در آخرین روزهای…

  برگزاری مسابقات چاپ به صورت یکپارچه

  چاپخانه ‌های صنعتی نیاز جنوب استان کرمان

   

  این مسئول گفت: با توجه به اینکه این صنعت با ۲ وزارتخانه صنعت،معدن و تجارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی مرتبط است باید با هماهنگی و همکاری بیشتر برای حمایت از این حوزه  و صادرات محصولات چاپی قزوین  اقدام کنیم.

  محصولات چاپی قزوین

  اسماعیلی افزود: همینک نداشتن اتحادیه مستقل برای چاپخانه ها مهمترین مشکل حوزه چاپ در استان قزوین است که با همکاری اداره کل صمت در حال پیگیری و حل این موضوع هستیم.

  مطلب قبلیراه اندازی فروشگاه هوشمند آمازون در لندن
  مطلب بعدیدیگر خبری از کاغذ نیست

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  20 + 2 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.