تحریم سد راه تولید و صادرات محصولات چاپی

  گفت و گو با علیرضا روح روان، رئیس هیئت مدیره ایران سپهر

  0
  53
  تولید و صادرات محصولات چاپی

  علیرضا روح روان درباره تولید و صادرات محصولات چاپی گفت: اگر محدودیت های صادراتی برداشته شود و زمینه ورود ماشین آلات جدید نیز به کشور فراهم شود، به طور قطع ایران به بزرگ ترین تولیدکننده و صادرکننده محصولات چاپی در منطقه تبدیل خواهد شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اتحادیه چاپخانه داران تهران؛ علیرضا روح روان، یکی از مدیران چاپ ایران سپهر اظهار داشت: نوسان هزینه های تامین مواد اولیه موجب شده تا قیمت نهایی محصولات چاپی ایران برای بازارهای جهانی جذابیتی نداشته باشد و همین مسئله منجر به اختلال در تولید و صادرات محصولات چاپی و پیشی گرفتن رقبای کشورهایی همچون ترکیه، سوریه و امارات می شود.

   

  رقابت ایران در تولید و صادرات محصولات چاپی با کشورهای منطقه

  وی گفت: چنانچه ساز و کار مناسب برای تعدیل نرخ ها در بخش تامین مواد اولیه فراهم شود، قیمت کالای وطنی در بازارهای جهانی رقابتی شده و بی تردید ایران در حوزه تولید و صادرات محصولات چاپی در منطقه حرف اول را خواهد زد.

  روح روان همچنین بر ضرورت بهره مندی صنعت چاپ و بسته بندی ایران از فناوری روز دنیا تاکید کرد و گفت: نوسانات نرخ ارز، اجازه ورود ماشین آلات جدید و فناوری های روز را به تولیدکننده وطنی نمی دهد. این معضل، یکی از مهمترین دلایل عقب ماندگی صنعت چاپ ایران از رقبا و پیشرفت های جهانی است.

  این فعال صنعت چاپ و بسته بندی با بیان اینکه هم اکنون رقبای ایران از جمله ترکیه در حوزه تولید و صادرات محصولات چاپی جزو کشورهای مطرح دنیا هستند، اظهار داشت: چنانچه محدودیت های واردات و صادرات ایران برداشته شود به جرات می توان گفت که صنعت چاپ کشور ظرفیت تبدیل شدن به بزرگترین و خلاق ترین تولیدکننده و صادرکننده محصولات چاپی در خاورمیانه و منطقه جنوب آسیا را دارد.

  رئیس هیئت مدیره ایران سپهر، تولیدات واحد صنعتی ایران سپهر را شامل انواع محصولات چاپی انعطاف پذیر بیان کرد و گفت: این واحد صنعتی که در سال 1367 به همت زنده یاد عابدین روح روان راه اندازی شده است، سالیانه 3 هزار تن تولید دارد. البته میزان تولید به دلیل وضعیت بازار و نوسانات نرخ ارز تا حدودی متغیر است.

  وی با بیان اینکه در مجتمع چاپ ایران سپهر انواع دوخت ها و پروژه های تکمیلی و نیز خدمات پیش و پس از چاپ انجام می شود، گفت: با توجه به حجم تولیدات این واحد صنعتی، به جرات می توان گفت در زمینه چاپ فلکسوگرافی و روتوگراور، در فهرست چهار شرکت برتر ایران قرار داریم.

  گفتنی است مجتمع چاپ ایران سپهر که نزدیک به بیست سال است با مدیریت و درایت برادران روح روان اداره می شود، از جمله واحد های چاپی است که به دلیل نظم ویژه، بهره مندی از فناوریهای روز و سیستم مدیریتی کارآمد، از سطح بهره وری بسیار بالایی برخوردار است. این مجموعه قوی که به گفته برادران روح روان تنها با ۸۵ کارمند و کارگر اداره می شود، ۳۰ درصد از مجموع  تولیداتش را به سایر کشورها صادر می کند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  9 − پنج =