بهبود صنعت چاپ گلستان ریشه‌ در اقتصاد کشور دارد

  گفت و گو با فربد کرامتی، مدیر مجتمع چاپ و بسته‌ بندی سپنتا

  0
  56
  صنعت چاپ گلستان

  مدیر مجتمع چاپ و بسته‌ بندی سپنتا معتقد است؛ فعالیت در صنعت چاپ به صورت زنجیره‌ ای به سایر مشاغل و صنایع وابسته است و بهبود صنعت چاپ گلستان ریشه‌ در اقتصاد کشور دارد و تا آن مشکلات به‌صورت اساسی حل نشوند وضعیت صنعت چاپ هم بهبود نمی‌یابد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ فربد کرامتی، مدیر مجتمع چاپ و بسته‌ بندی سپنتا در تشریح وضعیت صنعت چاپ گلستان گفت: به دلیل صنعتی نبودن استان گلستان وضعیت صنعت چاپ گلستان بسیار ضعیف است و از 35 کارخانه‌ی بزرگی که در این استان وجود دارند تنها پنج‌ کارخانه‌ همچنان فعال هستند که این موضوع بر صنعت چاپ هم تأثیر گذاشته و باعث می‌ شود ما در حوزه چاپ نتوانیم فعالیت لازم را داشته باشیم.

  وی افزود: علت دیگری که در تضعیف صنعت چاپ استان گلستان نقش بسزایی دارد بحث مواد اولیه است که قیمت‌ های آن روزبه‌روز رو به افزایش بوده و با توجه به تورم، گرانی و کسادی بازار، قدرت نقدینگی را از چاپخانه‌ داران گرفته و راندمان کار آن‌ها را کاهش داده است.

  کرامتی درباره وضعیت سفارشات چاپی استان گلستان گفت: ما کم ‌و بیش سفارش‌ هایی از خارج استان دریافت می‌ کنیم اما باید توجه داشت که کارخانه‌ های لبنیات تنها واحدهایی هستند که می‌ توانند در زمینه‌ی چاپ و بسته‌ بندی مشتری ما باشند و متاسفانه آن‌ها نیز اخیراً به دلیل مشکلاتی که برایشان ایجاد شده از تعداد و میزان سفارش‌ هایشان کاسته شده است.

  بیشتر بخوانید: مهمترین نیاز صنعت چاپ استان گلستان حل مشکلات مالیاتی

  پیش بینی از آینده صنعت چاپ گلستان

  مدیر مجتمع چاپ و بسته‌بندی سپنتا بیان کرد: با توجه به زنجیره‌ ای بودن فعالیت صنعت چاپ به سایر مشاغل و کارخانه‌ ها نمی‌ توانم پیشنهادی را برای بهبود وضعیت این صنعت ارائه دهم چرا که ما یک مشکل ریشه‌ای در اقتصاد کشور داریم و تا آن‌ها به‌صورت اساسی حل نشوند وضعیت صنعت چاپ هم بهبود نمی‌یابد.

  کرامتی درباره آینده صنعت چاپ گلستان نیز گفت: با توجه به وارداتی بودن عمده مواد اولیه مورد نیاز صنعت ما و گرانی آن‌ها توانایی خرید از چاپخانه‌ داران گرفته ‌شده است و با ادامه روند گرانی و کاهش توانایی چاپخانه‌ داران، متاسفانه نمی‌ توان به آینده این صنعت آنچنان امیدوار بود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه + دو =