گروه بندی چاپخانه ها، راهکاری برای حل مشکلات مالیاتی

  گفت و گو با بیژن گلستانیان، مدیر چاپ رازی

  0
  102
  گروه بندی چاپخانه ها

  مدیر چاپ رازی با تاکید بر ضرورت گروه بندی چاپخانه ها به منظور حل و فصل مسائل مالیاتی گفت: اتحادیه چاپخانه داران می تواند در این زمینه راه گشا باشد و یک مسیر واحد را با بهره مندی از وحدت رویه پیش روی همه فعالان این صنف قرار دهد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اتحادیه چاپخانه داران تهران؛ بیژن گلستانیان، مدیر چاپ رازی ضمن قدردانی از اتحادیه چاپخانه داران به منظور فراهم کردن ساز و کار برگزاری نشست بررسی مشکلات و راهکارهای مالیاتی در اتحادیه با حضور کارشناسان مجرب گفت: برگزاری چنین نشست هایی، نتایج مثبت و ارزنده ای را برای فعالان صنف چاپ به همراه می آورد.

  وی بر اجرای دقیق فرآیند مالیاتی کسب و کار برای فعالان صنعت چاپ و نشر تاکید کرد و افزود: قوانین و وظایفی که بر فعالان این صنف مکلف شده است باید به خوبی انجام و اجرایی شود. البته این مهم پیش از این توسط اهالی صنف چاپ مورد توجه قرار گرفته بود و رعایت می شد.گروه بندی چاپخانه ها

  گلستانیان ادامه داد: اینکه خدمات چاپ معاف از ارزش افزوده است یا خیر، موضوع بحث نشست بررسی مشکلات و راهکارهای مالیاتی بود و با بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم، افرادی که این قانون را وضع کرده اند متاسفانه به رشته و فعالیت صنعت چاپ اشراف نداشتند و کل صنعت چاپ را مختص به چاپ کتاب دانسته اند.

  مدیر چاپ رازی با بیان اینکه در این نشست، خدمات و فعالیت های رشته چاپ تبیین و تشریح شد، ادامه داد: باید فرآیند چاپ برای مسئولان مرتبط به خوبی تشریح شود و بر این نکته تاکید شود که خدمات چاپ فقط مربوط به چاپ کتاب نیست. تنها در این صورت است که امکان معافیت کل فرآیند دستمزد و اجرت های چاپ از مالیات ارزش افزوده فراهم خواهد شد.

  این فعال صنعتی، در ادامه به تنوع و گستردگی فعالیت های چاپی اشاره کرد و گفت: در صنف چاپ واحدهای بزرگ و کوچک فعالیت می کنند که می بایست نوع فعالیت ها و خدمات چاپی آنها مشخص شود تا در این راستا بتوان به گروه بندی درستی برای چاپخانه ها دست یافت.

  بیشتر بخوانی: معافیت مالیاتی؛ حاصل تلاش تشکل های صنعت چاپ کشور

  به گفته مدیر چاپ رازی با گروه بندی چاپخانه ها بسیاری از مسائل حوزه مالیاتی مرتفع می شود. به طور قطع، اتحادیه چاپخانه داران در زمینه گروه بندی چاپخانه ها می تواند راهگشا باشد و یک مسیر واحد را با بهره مندی از وحدت رویه پیش روی همه فعالان این صنف قرار دهد. در این بین آموزش و تفهیم قانون به فعالان صنف چاپ نیز یکی از ضروریات است. چرا که موجب می شود فرآیند امور آسان شده و سرعت یابد.

  گروه بندی چاپخانه ها، راهکاری برای حل و فصل مسائل مالیاتی

  مطلب قبلیشروع کسب و کار اینستاگرامی و چند ایده طلایی
  مطلب بعدیتلاش ارشاد برای برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سال آینده

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یازده + 14 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.