حمایت مدیرکل دفتر چاپ ارشاد از نمایشگاه تخصصی «آینده چاپ IFPEX»

  0
  62
  علی‌اکبر ابراهیمی کمیته علمی و فرهنگی بیست و دومین جشنواره چاپ

  مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ، با تاکید بر اثربخشی نمایشگاه‌ های تخصصی و آموزش در صنایع، از برگزاری نمایشگاه «آینده چاپ IFPEX» حمایت کرد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا، علی‌‌اکبر ابراهیمی، مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با بابک عابدین، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران و مجری برپایی نمایشگاه «آینده چاپ IFPEX» بر ضرورت موضوع آموزش و برگزاری نمایشگاه در تمامی صنایع و به ویژه صنعت چاپ تاکید کرد.

   وی با بیان اینکه آموزش به معنای افزایش دانش، آگاهی و رشد علمی و حرفه‌ای فعالان مدنظر است، گفت: نیروهای توانمند و حرفه‌ای که در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند باید به روز باشند و اطلاعات جامع و کاملی درباره فعالیت‌ های خود مطابق با تحولات روز داشته باشند.

  «آینده چاپ IFPEX» ابراهیمی، نمایشگاه را آوردگاه انتقال تحولات دانست و گفت: نمایشگاه یک رویکرد دو وجهی دارد؛ چرا‌که مصرف‌کننده از توان و ظرفیت تولیدکنندگان آگاه می‌ شود و دیگر اینکه شاغلان و فعالان آن صنعت خود را بیش از پیش در معرض قرار می‌ دهند تا توانمندی به دست آمده را به جامعه هدف معرفی کنند.

   وی همچنین بر لزوم برگزاری نمایشگاه‌ های تخصصی مثل نمایشگاه «آینده چاپ IFPEX» تاکید کرد و افزود: در تمام نمایشگاه‌ های تخصصی لازم است تیمی از افراد متخصص، زبده و توانمند به کار گرفته شوند، با شناختی که از مجموعه اتحادیه صادر کنندگان سراغ دارم این گونه عمل خواهد کرد.

   ابراهیمی یادآور شد: اگر جامعه نسبت به توانمندی این صنعت اطلاعات جامع و کامل داشته باشد دو اتفاق رخ خواهد داد؛ نخست کاهش واردات و دوم رونق کسب و کار که هر دوی این موارد، دلالت بر رشد و توسعه اقتصادی فعالان خواهد داشت.

   مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با استقبال و حمایت از برپایی نمایشگاه «آینده چاپ IFPEX»، تاکید کرد: برای برگزاری نمایشگاه در حوزه سیاست‌ گذاری، برنامه‌ریزی و مشارکت در اجرای برنامه‌ها در کنار شما خواهیم بود و با هدف تسهیل امور بین سازمانی و هماهنگی با دستگاه‌ها همکاری خواهیم کرد، زیرا معتفدم قطعا در این نمایشگاه، رویکرد متفاوتی را شاهد خواهیم بود.

   وی با بیان اینکه با برگزاری نمایشگاه از سوی افراد متخصص انتظار برگزاری نمایشگاه متفاوتی می‌رود، گفت: با توجه به تجربیات و رزومه برگزارکنندگان نمایشگاه، قطعا نمایشگاهی با ابعاد بین‌المللی را شاهد خواهیم بود، در این زمینه امیدوارم با انجام مطالعات و برنامه‌ریزی مناسب در تراز بین‌المللی و شناسایی نقاط ضعف سایر نمایشگاه‌ها، همچنین تقویت نقاط قوت این نمایشگاه تاثیرات مثبت و مفیدی را شاهد باشیم.

   ابراهیمی همچنین حمایت و همکاری خود را در برپایی نشست‌های تخصصی و آموزشی در زمان برپایی نمایشگاه اعلام کرد.

   وی در پایان بر اصلاح امور در حوزه نمایشگاهی تاکید کرد و یادآور شد: امیدوارم این نمایشگاه اکمل نمایشگاه‌ها و الگویی دراین خصوص باشد و دستاورد نمایشگاه توسعه و تحول هرچه بیشتر صنعت چاپ کشور باشد.

   در ادامه این نشست، بابک عابدین، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران نیز با تقدیر از رویکرد علمی و تجربه مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر، گفت: در بحث بهبود و پیشرفت صنعت چاپ پیشقدم بوده‌اید و از زمان حضور شما در صنعت چاپ به‌ویژه در دوره مدیریت در دفتر چاپ دیدگاه شما برای پیشرفت و تسهیل امور بوده است.

  «آینده چاپ IFPEX»بیشتر بخوانید: برگزاری نمایشگاه «آینده چاپ IFPEX»

   وی درباره اهمیت برگزاری نمایشگاه «آینده چاپ IFPEX»، عنوان کرد: بسیار مایه مباهات و افتخار است که دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با چنین رویکردی همواره موجب رشد و پیشرفت این صنعت چاپ تاثیرگذار و کوشا است.

   در پایان این دیدار، دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آمادگی خود در برپایی غرفه‌ای در نمایشگاه آینده چاپ را با هدف ایجاد تعامل هرچه بیشتر بخش خصوصی، صنفی و دولتی اعلام کرد.

   نمایشگاه «آینده چاپ IFPEX» از 20 تا 23 دی‌ماه در مرکز نمایشگاهی ایران‌مال در طبقه  E1 برگزار خواهد شد.

  مطلب قبلیساخت نخستین مدرسه چاپ سه بعدی جهان در اوکراین
  مطلب بعدیجلسه تعیین تعرفه انجمن صحافان ایران برگزار شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × 5 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.