انجمن صحافان ایران اساسنامه اش را تدوین می کند

  0
  183
  انجمن صحافان ایران

  مدیر چاپ و صحافی سپیدار از تدوین اساسنامه انجمن صحافان ایران خبر داد و گفت: به زودی مراحل ثبت و انتخابات اعضای هیات‌مدیره دنبال خواهد شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا، جاوید جعفری، مدیر چاپ و صحافی سپیدار با اشاره به فعالیت‌های انجمن صحافان ایران، گفت: هدف اصلی تشکیل این انجمن جبران کم‌کار‌ی‌های اتحادیه است زیرا اتحادیه صنف صحاف تاکنون در مسیر منافع و اهداف صنف صحاف فعالیتی نکرده است و کار موثری نکردند.

  وی ادامه داد: به همین دلیل از دو سال پیش جمعی از صحافان گرد هم جمع شدند و انجمن صحافان ایران را راه‌اندازی کردند، البته هنوز ثبت نشده و در مراحل پایانی ثبت قرار دارد.

  انجمن صحافان ایرانجعفری با بیان اینکه اکنون حدود 250 صحاف در این انجمن عضویت دارند، افزود: علاوه بر صحافانی از تهران، از استان‌های دیگر مثل قم، اصفهان، خراسان رضوی و سایر شهرها نیز صحافان عضویت دارند.

  وی با اشاره به فعالیت‌ها و برنامه‌‌های انجمن توضیح داد: بخش عمده کارها در حوزه قیمت‌گذاری خدمات برای اعضا است که به صورت یک قرارداد نانوشته در میان صنف رعایت شود، در مرحله دوم نیز ایجاد ارتباط با مسئولان و اداره‌های مختلف برای کاهش هزینه‌ها است.

  انجمن صحافان ایرانجعفری یادآور شد: یکی از مشکلات صحافان در حوزه مالیات است، همانطور که می‌دانید ناشران از پرداخت مالیات معاف هستند زیرا طبق دستورالعمل وزارت اقتصاد و دارایی کسانی که در حوزه کتاب فعالیت می‌کنند شامل این معافیت می‌شوند.انجمن صحافان ایران

  کسب مزایای قانونی در انجمن صحافان ایران

  وی با بیان اینکه صحافان نیز که در حوزه صحافی کتاب‌ها فعال هستند باید شامل این معافیت شوند، گفت: یکی از کارهایی که اتحادیه باید انجام می‌داد پیگیری این مساله بود و ما در این تشکل صنفی به دنبال رایزنی‌هایی هستیم تا بتوانیم یکسری از این مزایای قانونی را برای صنف احیا کنیم.

  بیشتر بخوانید: نخستین همایش کشوری کارشناسان چاپ استان‌ ها و روسای صنفی صنعت چاپ کشور برگزار شد

  جعفری با طرح این موضوع که ارتقای آگاهی کسب و کار به صنف از دیگر برنامه‌هایی است که برای این انجمن پیش‌بینی شده است، عنوان کرد: آموزش موضوعات مرتبط با بیمه، مالیات، قراردادها و .. در قالب کلاس‌‌های گروهی برای آگاهی‌بخشی عمومی صنف را نیز دنبال خواهیم کرد.

  انجمن صحافان ایرانوی همچنین به برگزاری انتخابات هیات نظارت انجمن صحافان در هفته گذشته اشاره کرد و توضیح داد: وظیفه اصلی این هیات تدوین قوانینی برای اساسنامه است که در کنار فعالیت‌های هیات مدیره انجمن کارهای خود را دنبال خواهد کرد، در این زمینه ما اکنون در حال تدوین اساسنامه هستیم.

  مطلب قبلیمالیات برای ناشران نمایشگاه کتاب تهران
  مطلب بعدی(بخش اول) تولید پاک ‌تر در صنعت کاغذ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  17 − 9 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.