سرمایه‌گذاری نیاز صنعت چاپ کهگیلویه و بویر احمد

  گفت و گو با سید مجید بایگان رئیس اداره فرهنگی و مطبوعات استان کهگیلویه و بویر احمد

  0
  66
  صنعت چاپ کهگیلویه و بویر احمد

  افراد فعال صنعت چاپ کهگیلویه و بویر احمد از روحیه کار گروهی برخوردار نیستند یعنی نمی‌توانند رقابت سالم داشته باشند؛ از سویی گران شدن کاغذ و مواد اولیه این صنعت روزبه‌روز عرصه را برای فعالان صنعت چاپ سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌کند.

  سید مجید بایگان رئیس اداره فرهنگی و مطبوعات استان کهگیلویه و بویر احمد درباره وضعیت صنعت چاپ این استان به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: چاپخانه‌های استان ما به دلیل عدم وجود سرمایه‌گذار مناسب به لحاظ تکنولوژی از دیگر استان‌های کشور عقب‌مانده‌اند. چاپخانه‌داران به همین دلیل نتوانستند خود را به‌روزرسانی کنند و از همین رو قادر نیستند سفارش‌های بزرگی دریافت کنند.

  وی در ادامه افزود: بسیاری از سفارش‌های استان به دلیل مجهز نبودن چاپخانه‌ها توسط دلالان از استان خارج می‌شوند. اکثر کارهای چاپی استان به کلان‌شهرهایی همچون اصفهان و شیراز فرستاده می‌شود.

  بایگان اظهار داشت: هزینه‌های انجام کارهای چاپی معمولاً در مرکز استان و شهرهایی همچون تهران و اصفهان کمتر است به همین دلیل برای مشتریان به‌صرفه‌تر است تا کارهایشان را برای انجام دادن به خارج از استان بفرستند.

  صنعت چاپ کهگیلویه و بویر احمدصنعت چاپ کهگیلویه و بویر احمد

   رئیس اداره فرهنگی و مطبوعات استان کهگیلویه و بویر احمد بیان داشت: یکی از کارهایی که می‌توان برای بهتر کردن وضعیت صنعت چاپ استان انجام داد محیا کردن فضا برای جذب سرمایه‌گذار در این زمینه است؛ با سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌توان به چاپخانه‌داران کمک کرد تا دستگاه‌های چاپی‌شان را به‌روز کنند تا از صحنه رقابت با دیگر استان‌ها محو نشوند.

  صنعت چاپ کهگیلویه و بویر احمدصنعت چاپ کهگیلویه و بویر احمد

  رقابت نا سالم در صنعت چاپ کهگیلویه و بویر احمد

  وی بیان داشت: افراد فعال این حوزه در استان ما از روحیه کار گروهی برخوردار نیستند یعنی نمی‌توانند رقابت سالم داشته باشند؛ از سویی گران شدن کاغذ و مواد اولیه این صنعت روزبه‌روز عرصه را برای فعالان صنعت چاپ سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌کند.

  بیشتر بخوانید:دوره آموزشی بازاریابی صادراتی برگزار شد

  بایگان در پایان اظهار داشت: با وجود مشکلاتی که در این حوزه در استان کهگیلویه و بویر احمد وجود دارد نمی‌توان چندان به آینده صنعت چاپ در این منطقه امیدوار بود. عدم نیروی کار متخصص و کارشناسان حرفه این حوزه، عدم وجود سرمایه‌گذاری مناسب و گرانی مواد اولیه دست‌به‌دست هم داده است تا آینده مبهمی برای صنعت چاپ این استان رقم بخورد.

  مطلب قبلیباز گشایی قفل کارخانه کاغذ زاگرس
  مطلب بعدیحفظ کیفیت کاری کارمندان در روند دورکاری

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × چهار =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.