عدم مدیریت صحیح در چاپ خراسان شمالی

  گفت و گو با ابوالفضل شیدا مدیر چاپخانه شیدا

  0
  60
  چاپ خراسان شمالی

  چاپ خراسان شمالی نیاز به حمایت دارد. مسئله تحریم‌ها از یک‌سو  و بیماری کرونا نیز از طرفی ما درگیر یک رکود بی‌سابقه در این حوزه کرده است.

  ابوالفضل شیدا مدیر چاپخانه شیدا یکی از چاپخانه‌داران صنعت چاپ خراسان شمالی است که در حدود 25 سال است در این بخش فعالیت می‌کند. وی درباره وضعیت صنعت چاپ این استان به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین  گفت: صنعت چاپ در حال حاضر در استان خراسان شمالی تعریف چندانی ندارد، بسیاری از کارهای صنعت چاپ در این منطقه از استان خارج می‌شود و علاوه بر آن بخش دیگری از کارها نیز توسط مراکز چاپ و تکثیری انجام می‌شود؛ به‌این‌ترتیب کار چندانی برای چاپخانه‌ها باقی نمی‌ماند.

  بیشتر بخوانید: اتحادیه چاپخانه داران تهران نیازمند شفاف سازی است

  چاپ خراسان شمالی درگیر تحریم ها

  وی در ادامه بیان داشت: صنعت چاپ در استان خراسان شمالی نیاز به حمایت دارد. مسئله تحریم‌ها از یک‌سو  و بیماری کرونا نیز از طرفی ما درگیر یک رکود بی‌سابقه در این حوزه کرده است. مدیریت لازم و صحیح برای ساماندهی به این اوضاع وجود ندارد؛ به دلیل بیماری کرونا  وام برای چاپخانه‌داران در نظر گرفته‌اند در همین مورد نیز مدیریت درستی صورت نگرفته برای مثال به یک چاپخانه دو میلیون وام تعلق‌گرفته به چاپخانه دیگر ده میلیون. وضعیت صنعت چاپ در این روزها به‌قدری پیچیده شده که با یک یا دو میلیون وام کاری نمی‌توان پیش برد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  20 − پنج =