واردات ملزومات چاپ مشمول طرح افق می شود

  0
  84
  طرح افق

  وارد کنندگان ملزومات چاپ می توانند با استناد به بخشنامه ای با عنوان طرح افق، اقدام به ثبت سفارش مواد اولیه چاپ بیشتر از سقف اعلام شده کنند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اتحادیه چاپخانه داران تهران، با پیگیری های صورت گرفته از سوی احمد ابوالحسنی (رئیس اتحادیه اتحادیه چاپخانه داران تهران) و تقی علیان (مشاور عالی این اتحادیه)، مشخص شد سال گذشته بخشنامه ای با نام طرح افق از سوی وزارت صمت صادر و اجرایی شده که به موجب آن، کلیه واردکنندگان علاوه بر استفاده از سقف قبلی واردات، می توانند مجددا تا رقم ۵۰۰ هزار دلار ثبت سفارش جدید داشته باشند.

  به موجب این بخشنامه، وارد کنندگان باید محصول وارداتی خود را در سیستم «جامع تجارت» عرضه کرده و به فروش برسانند.

  واردات بیشتر ملزومات چاپ با استناد به بخشنامه طرح افق  

  گفتنی است؛ پس از دریافت گزارشاتی مبنی بر کمبود و گرانی ملزومات چاپ به ویژه مرکب در بازار، طی ماه های گذشته، اتاق فکر اتحادیه برنامه ریزی و اقدامات خود را معطوف به یافتن راهکاری برای حذف سقف واردات کرد.

  در این راستا نامه ای به عباس قبادی، معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت ارسال شد که در آن نسبت به ضرورت برداشته شدن سقف واردات به ویژه در بخش مرکب تاکید شده بود.

  پیرو مکاتبه صورت گرفته و نشست هایی که با معاون بازرگانی داخلی انجام شد نامه ای از سوی عباس قبادی به محسن صفدری مدیر کل دفتر صنایع غیر فلزی و عباسپور مدیر کل دفتر مقرارت صادرات و واردات وزارت صمت ارسال شد که در آن استناد به بخشنامه طرح افق برای واردات بیشتر ملزومات چاپ پیشنهاد و راهنمایی شد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  بیست + بیست =