بازدید از قدیمی ترین چاپخانه فارس توسط مدیرکل اداره ارشاد فارس

  0
  149
  قدیمی ترین چاپخانه فارس

  مدیرکل اداره ارشاد فارس با همراهی هیئت همراه از قدیمی ترین چاپخانه فارس بازدید کردند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با همراهی هیئت همراه و به بهانه کسب رتبه برتر در صنعت چاپ کشور به ملاقات اهالی چاپخانه مصطفوی شیراز قدیمی ترین چاپخانه فارس رفتند و با گذر از خیابان توحید شیراز، یادآور خاطرات تلخ و شیرین در حافظه تاریخی فرهنگ و هنر این شهر کهن و ادب پرور شدند.

  حافظه تاریخی معمولا در گذر از بین این همه مغازه های رنگارنگ و پرزرق و برق کمتر یاری می کند که گذشته را به یاد بیاورد، اما خیابان توحید شیراز یادآور خاطرات تلخ و شیرین و تاریخی این شهر کهن است.

  قدیمی ترین چاپخانه فارسجای بسی خرسندی است که بدانیم قریب به 115 سال پیش اولین چاپخانه شهر در این خیابان دایر شد و همچنان مشغول به کار است و جالب اینکه در هنگام ورود مسئولان فرهنگی به این فضای خاطره انگیز، برادران مصطفوی که خود را نسل دوم این کسب و کار بعد از پدر مرحوم شان می دانند به گرمی از مهمانان استقبال کردند و همگی لحظاتی را در کنار دستگاه های مدرن چاپ و همچنین خاطرات قدیمی این صنعت در چاپخانه نشستند.

  با اندکی نگاه هنرمندانه می توان دید که بعضی از کسب و کار ها روح دارند و از بین پیچ و مهره ها و هیبت و پیچیده گی شان حرف برای گفتن دارند و تاریخ این مرز و بوم را روایت می کنند.

  بیشتر بخوانید: اختتامیه بیست و یکمین جشنواره ملی صنعت چاپ برگزار شد

  مهدی امیدبخش معاون امور فرهنگی و رسانه، احمد رضا نداف رییس گروه قرآن و عترت و مهدی خداجو کارشناس امور چاپ با همراهی مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس در چاپخانه مصطفوی حضور یافته و از یک عمر تلاش ارزشمند و هنرآفرینی جعفر مصطفوی در صنعت چاپ و نشر استان و کشور قدردانی کردند.

  همانگونه که می دانیم، نامبرده در بیست و یکمین جشنواره ملی صنعت چاپ ایران که سوم اسفندماه در سالن امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد به عنوان پیشکسوت نمونه کشوری نائل و تقدیر شد. سلامتی و طول عمر با عزت برای این عزیز پیشکسوت و خانواده محترم مصطفوی از درگاه ایزد منان آرزومندیم.

  قدیمی ترین چاپخانه فارسقدیمی ترین چاپخانه فارس

  مطلب قبلیرونمایی از کاغذ لیبل پوشش دار شرکت ساپی در نمایشگاه لیبل اکسپو
  مطلب بعدیبررسی وضعیت بازار کاغذ در روزهای پایانی سال

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  بیست + 13 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.