سلب انگیزه از تولیدکنندگان چاپ خوزستان

  گفت و گو با علی رئیسی مدیر چاپخانه ملت

  0
  180
  چاپ خوزستان

   چاپخانه‌های بزرگ زیادی  ناگزیر از تعطیلی شدند. انگیزه و امکان ادامه کار در چاپ خوزستان از بین رفته است؛ چرا که دیگر کار در این حوزه صرفه اقتصادی ندارد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، علی رئیسی مدیر چاپخانه ملت است، وی 55 سال از عمر خود را در چاپخانه و در میان ماشین‌های چاپ طی کرده است. این چاپخانه‌دار پیشکسوت وضعیت این روزهای چاپ خوزستان را نامناسب توصیف کرد و بیان داشت: چاپخانه‌های استان خوزستان ماشین‌آلات مجهز خوبی دارند اما آنچه در این بین برای ما جزو مشکلات اساسی محسوب می‌شود بیرون رفتن کارها و سفارش‌ها از استان است.

   

  وی در ادامه اظهار داشت: معضل بیرون رفتن کارها از استان‌ها تنها مختص به چاپ خوزستان نیست، این مسئله کل کشور است؛ و اکثر کارها نیز به استان‌های تهران، اصفهان و قم ارسال می‌شود. استانداری نیز چندین بار بخش‌نامه صادر کرد؛ بر این مبنا که ادارات اجازه ندارند کارهایشان را به خارج از استان ارسال کنند اما متأسفانه ترتیب اثر داده نشد و همه این‌ اقدامات در حد حرف باقی ماند.

  بیشتر بخوانید: چاپ دیجیتال در اتحادیه لیتوگراف باقی خواهد ماند

  رئیسی افزود: همان‌طور که عرض کردم بنده سالیان سال است در این حوزه به فعالیت مشغول هستم و جزو اولین نفراتی بودم که ماشین چهار رنگ را به ایران و اهواز وارد کردم اما شرایط سختی به‌خصوص در سال‌های اخیر بر کشور ما حاکم شده است که کل کشور و ازجمله چاپ خوزستان را به رکود کشانده است؛ با بهتر شدن شرایط کل کشور است که چاپ خوزستان می‌تواند رونق داشته باشد.

  چاپ خوزستان

  تعطیلی چاپ خوزستان و بی انگیزگی چاپخانه داران

  مدیر چاپخانه ملت اهواز اظهار داشت: چاپخانه‌های بزرگ زیادی در این بین ناگزیر از تعطیلی شدند. انگیزه و امکان ادامه کار در بین چاپخانه‌داران از بین رفته است؛ چرا که دیگر کار در این حوزه صرفه اقتصادی ندارد. مثالی خدمتتان عرض می‌کنم، سال‌ها پیش بنده ماشین چاپی از آلمان وارد کشور کردم که می‌توانستم با سرمایه آن همان زمان 15 خانه 500 متری بخرم؛ اما چون ذوق و اشتیاق برای کار تولید داشتم ترجیح دادم تا این ماشین را به کشور وارد کنم. دولت آلمان آن زمان به بنده پیشنهاد داد که شما و خانواده‌تان می‌توانید به اینجا مهاجرت کنید و با همین سرمایه به زندگی و کار در کشور آلمان ادامه دهید ولی ما به این آب‌وخاک متعهد بودیم و اینجا ماندگار شدیم؛ در حال حاضر همان ماشین چاپ را به قیمت نصف یک آپارتمان هم از من برنمی‌دارند. این مسائل انگیزه را از کارآفرینان می‌گیرد.

  چاپ خوزستان

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  20 − یک =