نخستین نشست اتاق فکر اتحادیه چاپخانه داران تهران برگزار شد

  0
  105
  نشست اتاق فکر اتحادیه چاپخانه داران تهران

  نشست اتاق فکر اتحادیه چاپخانه داران تهران با محوریت تعیین خط مشی و هدف گذاری های آینده این اتحادیه عصر روز چهارشنبه 17 آذرماه  برگزار شد.

  در این نشست بزرگانی همچون رضا طارمی، اسکندر خمسه پور، مهرداد نباتچیان، حسین احمدی، محمود پیشعلی، داوود شایسته خصلت، میریونس جعفری، داوود مهرعلیان، حمید متواضع، حسین محمدی، احمد فروزیده، حمیدرضا طاهری آشتیانی، محمود ذوالفقاری، محمد علی هاشمی، امیرهومن محمدی، علی رضا روح و روان، محمود آبادی، احمدرضا اعتمادمظاهری، مسعود فرشی فرید، مجید خادمی، مجید اسماعیل زادگان، کریم زارع و رضا منصوری حضور داشتند.

  در ابتدای نشست اتاق فکر اتحادیه چاپخانه داران تهران احمد ابوالحسنی؛ رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران ضمن تشکر و قدردانی از حضور فعالان حوزه چاپ در اتحادیه بیان داشت: امروز تقریبا تمامی بزرگان صنعت چاپ دور این میز جمع شدند و این یعنی که ما دغدغه حل مشکلات این حوزه را داریم و برایش ارزش قائل هستیم.

  وی افزود: اتحادیه چاپخانه داران تهران در این 18 ماه فعالیت توانسته است به بسیاری از اهداف خود دست پیدا کند؛ اما ما برای آنکه بتوانیم به تمامی اهدافمان دست یابیم و صنعت چاپ را به نقطه مطلوب خود برسانیم نیازمند کمک های فکری شما عزیزان هستیم.

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران ادامه داد: در اتاق فکر مسلما انتقادات و پیشنهادات بسیاری مطرح می شود و ما با نظرات متفاوت و بعضا متضادی روبرو می شویم اما تمامی این نظرات برای ما همچون چراغ راهی است که می تواند ما را برای شناسایی مشکلات و شناخت مسائل یاری رساند؛ تا بتوانیم در آینده ای نه چندان دور با برنامه ریزی و زمان بندی مناسب به حل آنها اقدام کنیم.

  نشست اتاق فکر اتحادیه چاپخانه داران تهران

  مباحث مطرح شده در نخستین اتاق فکر اتحادیه چاپخانه داران تهران

  در نخستین جلسه اتاق فکر اتحادیه نظرات زیادی پیرامون حل مشکلات توسط حضار ارئه شد از مضامین این مباحث می توان به موارد زیر اشاره کرد: لزوم تاکید بر مشارکت و تجمیع سرمایه  برای نجات چاپخانه های کوچک، توجه به تغییرات دنیای مدرن و ارائه راهکارهایی برای همگام شدن با تغییرات، همسو عمل کردن اتحادیه چاپخانه داران تهران و تعاونی برای دست یابی به نفع همگانی صنف، قطع امید کردن از کمک های دولتی و ایجاد توانایی توسط اتحادیه برای رفع معضلات صنف، ایجاد کارگاه های آموزشی برای به روز کردن صنعت چاپ، لزوم اقدام به رتبه بندی کردن چاپخانه ها بر اساس کیفیت کارها برای قیمت گذاری

  اصولی، سازماندهی اتاق فکر و دوری از حواشی، استفاده از علوم روز دانشگاهی و ایجاد فرصت های پژوهشی برای حل معضلات صنف، شناخت توانایی ها و حدود عملکرد اتحادیه و پرهیز از رویاپردازی های غیر واقعی،جلوگیری از برگزاری برنامه ها و جلسات بیهوده و بی ثمر، تاکید بر هدف گذاری، برنامه ریزی و زمان بندی در جهت رسیدن به اهداف تعیین شده، مکتوب شدن نظرات و بررسی کردن هر یک، بیان نظرات و احترام به رای نهایی مدیر نهایی صنف، الزام به ضمانت اجرایی برای رای های نهایی، آسیب شناسی صنعت چاپ و هدایت این حوزه برای حل مشکلات و تشکیل خبرگانی از صاحب نظران برای هدایت افراد مشتاق به سرمایه گذاری در زمان و مکان صحیح.

   

  انتصاب مشاور عالی برنامه ریزی توسعه صادرات صنعت چاپ اتحادیه چاپخانه داران

  در پایان صحبت های فعالان صنف معظم چاپ مهرداد نباتچیان، مدیرعامل شرکت آسان پک قزوین که به عنوان مشاور عالی برنامه ریزی توسعه صادرات صنعت چاپ اتحادیه چاپخانه داران منصوب شد و در جمع بندی کلی بیان داشت: کشور ترکیه 30 سال پیش جایگاهی در صنعت چاپ نداشت؛ اما همان زمان به دستور حاکم وقت ترکیه اتحادیه و اتاق فکری برای صنایع مهمی که صنعت چاپ نیز جزو آنان بود تشکیل شد، همین امر باعث شد ترکیه در حال حاضر به یکی از موفق ترین کشورها در صنعت چاپ منطقه تبدیل شود.

  نباتچیان ادامه داد: اتاق فکر اتحادیه چاپخانه داران تهران در واقع مکانی است که نظرات و پیشنهادات مختلف در آن بیان می شود اما در نهایت مدیر ارشد وظیفه دارد تا تصمیم گیری نهایی را با توجه به نظرات مطرح شده انجام دهد.

  وی در ادامه پیرامون مسائل مطرح شده بین اعضای اتحادیه در چند هفته اخیر بیان داشت: این ساختمان مسلما یادگاری است از پیشکسوتان و قدیمی های صنف  که برای این صنعت به یادگار گذاشته شده تا مکانی باشد برای حل و فصل معضلات و مشکلات، بهتر است وارد حاشیه نشده و به راه ادامه دهیم.

  نباتچیان با تاکید بر مشخص کردن اهداف اتحادیه برای ادامه مسیر اظهار داشت: برای برداشتن گام های استراتژیک ما باید ابتدا انتظارات و چشم اندازمان را دقیق و مشخص ترسیم کنیم. انتظار داریم صنعت چاپ به کجا برسد؟ در اینجا لزوم وجود یک مشاور قوی که به امور این چنینی وارد باشد برای اتحادیه لازم است. تبدیل کردن ایران به قوی ترین تولید کننده کالاهای چاپی در منطقه چشم انداز ما است؛ که هم نفع کشورمان و هم نفع صنف را به همراه دارد.

  نشست اتاق فکر اتحادیه چاپخانه داران تهرانوی در ادامه با توجه به تغییرات دنیای صنعت چاپ افزود: ما باید به عنوان تولید کننده به نیازها، تقاضاها و درخواست های بازار توجه داشته باشیم. صنعت چاپ این روزها به سمت سبز بودن در حرکت است، به این معنا که تا چند صباح دیگر بسته بندی های پلاستیکی جای خود را به بسته بندی هایی خواهند داد که اولویتشان حفظ محیط زیست است. ما باید چنین مسائلی را در نظر داشته باشیم. اینجا نگاه ما به این صنعت و به اتحادیه شخصی نیست، اگر اینجا حضور پیدا کردیم برای رسیدن به یک خیر همگانی است. اینجا برای جمع کار می کنیم، برای نجات و اعتلای این حوزه از وقت و فکرمان مایه می گذاریم.

  نباتچیان در پایان افزود: نظرات، انتقادات و پیشنهادات در اتاق فکر اتحادیه چاپخانه داران تهران مطرح و به شور گذاشته می شود و پس از تایید نهایی توسط تصمیم گیرنده نهایی تصویب و اجرایی خواهد شد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × 5 =