مشکل چاپخانه های استان گلستان تأمین سرمایه در گردش است

  گفت و گو با محمدهادی ایزد، مدیرعامل چاپ نگین امید شمال

  0
  66
  چاپخانه های استان گلستان

  مدیرعامل چاپ نگین امید شمال معتقد است؛ یکی از مهم‌ترین مشکلات چاپخانه های استان گلستان عدم وجود سرمایه در گردش است.

  محمدهادی ایزد، مدیرعامل چاپ نگین امید شمال درباره‌ وضعیت چاپ استان گلستان به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: اکثر چاپخانه های استان گلستان به دلیل نبود سرمایه‌ لازم قادر نیستند کارهای بزرگی در این بخش انجام دهند؛ این چاپخانه‌ ها طی سال‌ های اخیر یک سری کارهای معمولی همچون چاپ اوراق اداری و قبوض کاغذی را انجام می‌ دادند که آن‌ هم در حال حاضر به دلیل شکل‌ گیری اتوماسیون اداری و حذف کاغذ از بین رفته است؛ بنابراین عملاً کار چندانی برای چاپخانه‌ های استان گلستان وجود ندارد.

  وی در ادامه بیان داشت: چاپ نگین امید شمال در حدود 30 الی 40 پرسنل دارد و بنده به‌ عنوان کارآفرین خود را در قبال این عزیزان مسئول می‌ دانم با وجود همه‌ مشکلات با ورود به حوزه بسته‌ بندی تا اینجای کار توانسته‌ ام مجموعه را حفظ کرده و به فعالیت اقتصادی خود ادامه دهم.

  مدیرعامل مجموعه امید شمال یکی از مهم‌ترین مشکلات چاپخانه های استان گلستان را عدم وجود سرمایه در گردش لازم دانست و افزود: همان‌ طور که می‌ دانید صنایع بزرگ برای ادامه حیات خود نیازمند سرمایه در گردش زیادی دارند و به همین دلیل نیز به حمایت‌ های دولتی وابسته هستند.

  ایزد تصریح کرد: صنعت چاپ در حال حاضر زیر نظر دو وزارتخانه صمت و ارشاد فعالیت دارد و متأسفانه فعالان این حوزه بلاتکلیف هستند، ما برای ادامه کار نیاز به وام‌ ها و تسهیلات دولتی داریم که تنها از سوی وزارت صمت توان تأمین آن وجود دارد؛ اما به دلیل نامشخص بودن حدود و ثغور دامنه مسئولیت‌ های این دو وزارتخانه نمی‌ توانیم پیگر خواسته‌ های خود باشیم؛ درنتیجه پیشرفتی درزمینه‌ی کاریمان حاصل نمی‌ شود. این بلاتکلیفی حوزه چاپ باید توسط مسئولین بررسی و حل شود.

  چاپخانه های استان گلستانآینده ای امیدوارکننده برای چاپخانه های استان گلستان

  وی اظهار داشت: مجموعه‌ی ما در سال‌ های اخیر با مشکلات فراوانی دست‌ به‌ گریبان بود؛ به عنوان مثال ما ضامن یک شرکت برای دریافت وام شدیم، متأسفانه شرکت مذکور به دلیل رکود اقتصادی که به خاطر بیماری کرونا به وجود آمد نتوانست دیون خود را پرداخت کند، بانک چک را برگشت داد و مجموعه امید شمال با خطر ورشکستگی مواجه شد؛ در این ‌بین تنها با حمایت و حکم صحیح دستگاه قضایی توانستیم شرکت را نجات دهیم؛ البته ما 100 میلیون نیز در این ‌بین متضرر شدیم.

  بیشتر بخوانید: چاپخانه داران گلستان پاسوز قوانین سختگیرانه

  ایزد در پایان آینده صنعت چاپ استان گلستان را منوط به حمایت‌ های دولتی دانست و بیان داشت: می‌ توان به آینده صنعت چاپ و چاپخانه های استان گلستان امیدوار بود؛ برای مثال مجموعه‌ ما تمامی دستگاه‌ های لازم برای فعالیت یک چاپخانه‌ی مجهز را در اختیار دارد اما برای گرفتن کارهای بزرگ نیازمند سرمایه در گردش بالا است که تنها با حمایت دولتی امکان فراهم شدن دارد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  8 − 7 =