تشکل سراسری صنعت چاپ نیاز به یک فرد بی طرف دارد

  گفت و گو با نماینده تشکل سراسری صنعت چاپ

  0
  117
  شجاع دریافت مالیات

  غلامرضا شجاع نماینده تشکل سراسری صنعت چاپ کشور پس از گذشت دو هفته از تصمیم برخی از روسای اتحادیه های چاپ کشور مبنی بر عزل وی از نمایندگی این تشکل سکوت خود را شکست و به ارائه توضیحاتی در رابطه با نامه هایی که 21 نماینده تشکل چاپ کشور  به وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و صمت در دفاع از وی به امضا رسانده اند، پرداخت.

  ثبت تشکل سراسری صنعت چاپ منوط به دریافت کارت اتاق بازرگانی 

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین غلامرضا شجاع نماینده تشکل سراسری صنعت چاپ کشور در گفت و گو با این رسانه اظهار داشت: تعدادی از اعضای تشکل های کشوری در تاریخ 20 دی ماه سال جاری به دعوت اتحادیه چاپخانه داران، در محل این اتحادیه با عنوان جلسه همفکری در رابطه با موضوع مالیات حضور یافتند. بعد از پایان این جلسه، بدون اینکه مهمانان در جریان باشند نامه دیگری با موضوع عزل بنده از سمت نماینده تشکل سراسری صنعت چاپ کشور توسط برخی از دوستان به امضا رسید.

  وی ادامه داد: پیش از امضای این نامه جناب آقای کاشفی از بزرگان صنعت چاپ به آقای ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران نسبت به این مسئله ابراز نارضایتی کرده و بیان می کنند که امضای این نامه موجب تفرقه و دو دستگی میان صنف چاپ می شود و بهتر است تا زمان شکل گیری یک فدراسیون یا تشکلی دیگر صبر کنند.

  شجاع با نادرست خواندن این اقدام اتحادیه تهران با همراهی اتحادیه مشهد، اظهار داشت: در جلسه ای که بیش از 70 درصد از تشکل های چاپ کشور حضور نداشتند، قطعا نامه ای که به امضای تعداد اندکی رسیده است نمی تواند از وجهه قانونی برخوردار باشد.

  وی با اشاره به 21 نامه ای که تشکل های چاپ از سراسر کشور در دفاع از وی به امضا رساندند، بیان داشت: این اقدامی بود که توسط نمایندگان این تشکل ها انجام شد و بنده هیچ نقش و دخالتی در این مسئله نداشتم. چناچه با وجود تماس های دوستان، ابراز لطف های آن ها و دیدارهایی که صورت گرفت، بنده باز هم تا کنون سکوت اختیار کرده بودم.

  نماینده تشکل سراسری صنعت چاپ کشور در ادامه با اشاره به اینکه مطالبه وی و 21 نماینده تشکل سراسری صنعت چاپ تشکیل یک فدراسیون یا انجمن سراسری چاپ بوده است، اظهار داشت: دو سال پیش در جریان برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت چاپ جلسه ای در رابطه با موضوع وضعیت تشکل سراسری صنعت چاپ برگزار شد که بنا بر توافقات صورت گرفته قرار شد آقای ابوالحسنی و آقای مغانی موضوع تشکیل کنفدراسیون یا انجمن را پیگیری کنند.

  وی افزود: از سوی دیگر از آنجا که ثبت این تشکل منوط به دریافت کارت عضویت در اتاق های بازرگانی است، از نمایندگان تشکل بارها درخواست کردم که برای دریافت این کارت به اتاق های بازرگانی شهرستان خود بروند و حتی این قول را دادم که در صورت برخوردشان به مشکل از تهران کارهایشان را پیگیری کنم. 

  شجاع در ادامه بیان داشت: پس از دریافت کارت عضویت اتاق بازرگانی برگزاری یک انتخابات با حضور اکثریت نمایندگان اتحادیه ها از سراسر کشور برای تشکیل یک کنفدراسیون یا انجمن چاپ در دستور کار قرار داشت. قرار بود که در این انتخابات پنج یا هفت یا 9 نفر به عنوان هیئت مدیره یا هیئت امنای آن انجمن یا فدراسیون انتخاب شوند. همچنین بعد از تشکیل هیئت مدیره یک شخصیت بزرگ با سواد، دارای نفوذ، توانمندی که دارای ارتباطات قوی است را به عنوان مدیر انتخاب کنند که با دریافت حقوق خوب به دنبال پیگیری مطالبات کل صنعت چاپ باشد. چنین شخصی طبیعی است که با وجود حقوقی که می گیرد، باید جوابگو هم باشد.

  نماینده تشکل سراسری صنعت چاپ کشور با بیان اینکه علاقه ای به کاندیداتوری مجدد ندارد، اظهار داشت: اگر قرار است کسی به عنوان نماینده تشکل سراسری صنعت چاپ یا رئیس هیئت مدیره انتخاب شود باید فرد بی طرفی باشد که منفعتی از این موضوع نمی برد. برای مثال رئیس اتحادیه های کرمانشاه، اصفهان، همدان و قم که افراد تحصیل کرده ای هستند بسیار برای این سمت مناسب اند زیرا این افراد علاوه بر اینکه منفعتی نمی برند به تهران هم نزدیک هستند و بهتر می توانند کارها را به سرانجام برسانند. فردی مانند آقای مغانی که وارد کننده ماشین آلات دست چندم هستند و منفعت و تجارت شخصی دارند با تمام احترامی که برایشان قائلم، برای سردمداری این تشکل مناسب نیستند.

  شجاع با بیان اینکه نمایندگان تشکل ها از او خواسته اند که تا زمان تشکیل هیئت مدیره یا هیئت امنا در کنارشان باشد و آن ها را تنها نگذارد، ادامه داد: بنده مطمئن هستم اگر شخص مناسبی به عنوان رئیس هیئت مدیره تشکل انتخاب شود، می تواند کارهای خوبی از جمله دریافت ردیف بودجه های قانونی دولت یا اتاق بازرگانی انجام دهد.

  بیشتر بخوانید: دفاع از نماینده تشکل سراسری صنعت چاپ از سوی 21 تشکل چاپی کشور

  نماینده تشکل صنعت چاپ سراسری کشور در رابطه با اظهار نظر رئیس اتحادیه تهران در رابطه با غیر قانونی بودن این تشکل گفت: این حرف کاملاً نادرست است. بنا بر قوانین وزارت کشور تشکل های غیر انتفاعی نیاز به مجوز ندارند. از سوی دیگر دو وزیر سابق وزارت ارشاد اعلام کردند که تشکل سراسری صنعت چاپ، مهر، سربرگ و غلامرضا شجاع را به عنوان نماینده این تشکل به رسمیت می شناسند.

  وی خاطرنشان کرد: امیدوارم که تجمع سراسری اتحادیه ها و تشکل سراسری صنعت چاپ در اولین فرصت مناسب برگزار شود و با انجام انتخابات و تعیین هیئت مدیره و رئیس آن این موضوع زودتر به سرانجام برسد تا ما هم به دنبال کار خودمان برویم. در پایان از تمام دوستانی که نامه فرستادند و همچنین از دوستانی که بنا به ملاحظاتی که داشتند از فرستادن نامه خودداری کردند تشکر می کنم. آرزو و خواست بنده همدلی میان تمام گروها و فعالان صنعت چاپ کشور و تهران است و امیدوارم این مهم با حضور فعالانه همه عزیزان رخ دهد.

  تشکل سراسری صنعت چاپتشکل سراسری صنعت چاپ

  مطلب قبلیتاکید بر نیاز حضور بانوان فعال در صنعت چاپ
  مطلب بعدیصادرات محصولات چاپی ایران ۵۰ درصد کاهش یافت

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  19 + 12 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.