ایجاد رقابت در جشنواره صنعت چاپ و رشد کیفیت محصولات چاپی

  گفت و گو با حمید سلیمانی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان گلستان

  0
  62
  جشنواره صنعت چاپ

  رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران گلستان معتقد است؛ جشنواره صنعت چاپ اقدام و رویکرد بسیار خوبی است که موجب ایجاد رقابت بین چاپخانه‌ داران و فعالان این حوزه می ‌شود و کیفیت محصولات چاپی نیز در این رقابت رشد و ارتقا پیدا می‌کند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ستاد خبری بیستمین جشنواره ملی چاپ، حمید سلیمانی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان گلستان یکی از مشکلات این حوزه را نبود شرایط رقابت میان شهرها برای تولید محصولات چاپی با کیفیت دانست و گفت: یکی از دلایل این موضوع این است که دستورالعمل‌ هایی که در ادارات استانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای دریافت مجوز چاپخانه اجرا می‎ شود چندان سخت‎گیر نیستند.

  وی افزود: زمانی که فردی بخواهد پروانه فعالیت چاپخانه‌ ای را از یکی از استان‏ ها دریافت کند ضروری است که از ماشین‏ آلات به روز این صنعت در چاپخانه اش استفاده کند. همچنین این دستورالعمل باید استان ‌ها را موظف کند که دستگاه‌ ها و ماشین‌های خود را ارتقا بدهند ولی متأسفانه چنین چیزی نیست و همین موضوع سبب شده است که استان‌های دیگر در رقابت با استان‌های پیشرو نتوانند کار خوب و حرفه‌ای ارائه کنند.

  بیشتر بخوانید: مدیریت نادرست تامین مواد اولیه مورد نیاز چاپخانه ها

  رقابت نابرابر چاپخانه داران تهرانی و شهرستانی در جشنواره صنعت چاپ 

  وی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: به دلیل اینکه بسیاری از همکاران ما در استان‌ ها ماشین‌ های به‌روز و مدرن ندارند موجب می‎ شود نتوانند رقابت زیادی در جشنواره صنعت چاپ داشته باشند و باید برای این موضوع راهکاری اندیشیده شود.

  سلیمانی با بیان اینکه اغلب یک چاپخانه‌ دار در شهرستان دستگاه چاپ ۱۵ سال قبل یک چاپخانه در تهران را نصب می‌کند، گفت: هر چاپخانه‏ داری هر اندازه هم که حرفه‌ای و با مهارت باشد از آنجا که در یک رقابت نابرابر قرار دارد قادر به رقابت نیست. همچنین نباید از تسهیلات مالی و اعتباری نیز غافل شد.

  وی یادآور شد: جشنواره صنعت چاپ یک اقدام و رویکرد بسیار خوبی است که موجب ایجاد رقابت در بین چاپخانه‌داران و فعالان این حوزه می‌شود و کیفیت محصولات چاپی نیز در این رقابت رشد و ارتقا پیدا می‌کنند.

  سلیمانی در بخش پایانی صحبت‌های خود تأکید کرد:‌ معتقدم باید یک فضای رقابت یکسان بین چاپخانه‌های تهران و شهرهای دیگر ایجاد شود زیرا حتی اگر بهترین اپراتور را هم داشته باشیم اما ماشین خوب و مناسب نداشته باشیم نمی‌توانیم کار خیلی خوبی ارائه کنیم.

  بیستمین جشنواره صنعت چاپ در زمستان 1399 برگزار می‌شود و متقاضیان حضور در بخش مسابقات چاپی می‎توانند برای شرایط حضور در رقابت و ثبت‎ نام در بخش مسابقات به پایگاه جشنواره ملی چاپ به آدرس https://nppf.farhang.gov.ir/ مراجعه کنند.

  مطلب قبلیچاپ های هنری
  مطلب بعدیبازدید دادستان از مجتمع صنایع بسته بندی ایحا گستر شمال

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × سه =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.