صنعت چاپ در زنجان نیازمند کمک ارگان های دولتی

  0
  57
  حل مشکل مالیات بر ارزش‌افزوده

  رئیس کارگروه فرهنگ و رسانه‌ اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان درباره صنعت چاپ در زنجان گفت: برای فعال ماندن صنعت چاپ باید همه ارگان‌ های دولتی به این صنعت کمک کنند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایسنا؛ جعفر محمدی، رئیس کارگروه فرهنگ و رسانه‌ اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در رابطه با وضعیت صنعت چاپ در زنجان، اظهار کرد: صنعت چاپ در زنجان صنعت فعالی است ولی این صنعت نیز از شیوع ویروس کرونا متاثر شده‌ است، با این وجود فعالان این صنف معتقدند به این راحتی‌ها زمین نمی‌خورند.

  وی با بیان اینکه واحد چاپی تعطیلی در استان وجود ندارد، افزود: در حال حاضر استان زنجان دارای چاپ اُفست، دیجیتال و چاپ بنر است. همچنین در اغلب شهرستان‌ های استان، واحدهای چاپی وجود دارد که حتی بعضی از واحدهای چاپی در حال صادرات به خارج از کشور است.

   

  مشکلات صنعت چاپ در زنجان

  این مسئول با بیان اینکه چاپ رول در استان وجود ندارد و به همین دلیل روزنامه‌ها مجبور به چاپ روزنامه خود در استان‌های همجوار هستند که این از مشکلات صنعت چاپ استان است، تصریح کرد: پیگیری‌های لازم برای راه‌اندازی چاپ رول در استان را انجام داده‌ایم که اگر سرمایه‌گذار مناسبی برای این کار پیدا شود، حمایت‌های لازم را انجام خواهیم‌ داد.

  محمدی با بیان اینکه صنعت چاپ فقط وابسته به عملکرد اداره فرهنگ و ارشاد نیست، ادامه داد: برای فعال ماندن صنعت چاپ باید همه ارگان‌های دولتی و اداراتی که کار چاپی دارند، به این صنعت کمک کنند و تا جایی که امکان دارد و قوانین به آن‌ها اجازه می‌دهد، کارهای چاپی را در واحدهای چاپی استان انجام دهند که با این کار به رونق اقتصادی چاپخانه‌ها، ایجاد اشتغال و جلوگیری از تعدیل نیروی واحدها کمک خواهند کرد.

  بیشتر بخوانید: نشست فعالان حوزه صنعت چاپ زنجان

  رئیس گروه فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: خود چاپخانه‌های استان نیز باید به رقابت با سایر استان‌ها بپردازند و نگاه آن‌ها فقط به بازار داخل استان نباشد و وجود واحد چاپی در استان که با کشورهای دیگر نیز کار می‌کند، نشان از ظرفیت و پتانسیل این حوزه در استان دارد ولی در شرایط فعلی، نیاز به همت و برنامه‌ریزی درست داریم.

  مطلب قبلیحمایت از کاغذهای ایرانی به شرط ارتقای کیفیت و تحویل به موقع
  مطلب بعدیدیدار معاون امور فرهنگی خراسان جنوبی از چاپخانه ها

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × سه =