کمبود تجهیزات چاپی معضل صنعت چاپ استان لرستان

  گفت و گو با حسین نظری مدیر چاپخانه بهرنگ

  0
  71
  ماشین آلات صنعت چاپ

  صنعت چاپ استان لرستان تنها در شهرهای خرم‌آباد و بروجرد است که توانسته پیشرفت‌هایی خوبی داشته باشد اما در شهرستان‌های دیگر این استان وضعیت چندان مطلوب نیست و عمدتاً کارهای اداری کوچک انجام می‌شود.

  حسین نظری مدیر چاپخانه بهرنگ است. وی کار در حوزه چاپ را از سال 84 آغاز کرد و در رسته چاپ بنر و کارهای مربوط به تبلیغات فعالیت دارد. این چاپخانه دار در مصاحبه با چاپ و نشر آنلاین وضعیت صنعت چاپ استان لرستان را نامطلوب دانست و اظهار داشت: صنعت چاپ در استان لرستان تنها در شهرهای خرم‌آباد و بروجرد است که توانسته پیشرفت‌هایی خوبی داشته باشد اما در شهرستان‌های دیگر این استان وضعیت چندان مطلوب نیست و عمدتاً کارهای اداری کوچک انجام می‌شود.

  مدیر چاپخانه بهرنگ افزود: صنعت چاپ استان لرستان به شکل صنعتی نیست. مجموعه بنده نیز جزو اولین مراکز کانون تبلیغاتی در شهرستان الیگودرز به‌حساب می‌آید، به دلیل کیفیت بالایی که کارهای ما دارد از ازنا، الیگودرز، درود و بروجرد سفارش برای انجام کارهای حوزه تبلیغات داریم.

  بیشتر بخوانید:امضای تفاهم‌ نامه آموزش اتحادیه چاپخانه داران با مرکز تخصصی راهبری تحول سازمانی

  صنعت چاپ استان لرستان و کمبود امکانات

  وی در ادامه بیان داشت: زمانی که مشتری می‌خواهد کاری سفارش دهد انتظار دارد از صفر تا 100 کار در کنار هم انجام شود، متأسفانه در استان لرستان چاپخانه‌های اندکی هستند که می‌توانند تمام مراحل یک کار چاپی را به‌طور کامل انجام دهند به همین دلیل ترجیح مشتریان است که سفارشات خود را به استان تهران بفرستند که تجهیزات کافی برای انجام تمام و کمال کارها را دارند.

  نظری بیان داشت: یکی از مهم‌ترین مشکلات صنعت چاپ در استان ما ناکامل بودن تجهیزات و دستگاه‌های به روز است؛ از همین رو است که اکثر کارها از استان خارج می‌شوند. چاپخانه‌ها قدرت انجام سفارش‌ها را به دلیل کمبود امکانات ندارند.

  مطلب قبلیحضور ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب کلکته
  مطلب بعدیتامین کاغذ حوزه نشر و مطبوعات با شیوه های حمایتی ارشاد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  13 − چهار =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.