معافیت مالیاتی واردکنندگان ماشین آلات چاپ از پرداخت مالیات

  0
  84
  معافیت مالیاتی واردکنندگان ماشین آلات چاپ ابوالحسنی

  تصویب معافیت مالیاتی واردکنندگان ماشین آلات چاپ از سوی صمت 

  احمد ابوالحسنی، از معافیت مالیاتی واردکنندگان ماشین آلات چاپ خبر داد و گفت: واحدهای چاپی دارای مجوز می‌توانند بدون نیاز به تاییدیه مجزا، از معافیت مربوطه بهره‌مند شوند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران با اشاره به اعمال معافیت مالیاتی واردکنندگان ماشین آلات چاپ، گفت: وزارت اقتصاد و دارائی 23 مهر‌ماه امسال یک بخشنامه ابلاغی به واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی ارسال کرد که با تشخیص وزارت صنعت معدن تجارت، از پرداخت مالیات ارزش افزوده بر واردات ماشین‌آلات معاف هستند.

  معافیت مالیاتی واردکنندگان ماشین آلات چاپ وی افزود: واحدهای چاپی با توجه به اینکه زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند، از پرداخت مالیات برارزش افزوده معاف نشده بودند اما با تشخیص وزارت صمت، تنها برای واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی این معافیت اجرا می‌شد؛ اتحادیه چاپخانه‌داران تهران به این موضوع اعتراض کرد و پس از رایزنی‌های انجام شده، واحدهای چاپی نیز در زمره این معافیت قرار گرفتند.

  بیشتر بخوانید: مجلس و ارشاد پیگیر معافیت مالیاتی صنعت چاپ

   ابوالحسنی گفت: چاپخانه‌ها از پرداخت 9 درصد مالیات برارزش افزوده واردات ماشین‌آلات چاپ معاف هستند. واحدهای چاپی دارای مجوز که برای ورود ماشین‌آلات و تجهیزات نو یا مستمعل، مراحل قانونی ثبت سفارش را طی کردند، می‌توانند بدون نیاز به تاییدیه مجزا، از معافیت مربوطه بهره‌مند شوند.

  مطلب قبلیضرورت اجرای برنامه‌های مالیاتی بر اساس سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری
  مطلب بعدیمدیرعامل شرکت سویدا دیموند نوین:عدم مدیریت مسئولان در تنظیم زمان

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  14 + چهارده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.