بررسی مسائل و مشکلات حوزه نشریات و چاپخانه ها

  0
  46
  مسائل و مشکلات حوزه نشریات و چاپخانه ها

  مسائل و مشکلات حوزه نشریات و چاپخانه ها در نشست صمیمی مدیرکل ارشاد اسلامی استان زنجان با رئیس اتحادیه و نمایندگان چاپخانه‌ ها و مدیران مسئول روزنامه های مرکز استان برگزار شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان نشست صمیمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با نمایندگان اتحادیه چاپخانه داران زنجان  و مدیران مسئول روزنامه‌ های مرکز استان در خصوص بررسی مسائل و مشکلات حوزه نشریات و چاپخانه ها با رعایت پروتکل‌ های بهداشتی برگزار شد.

   

  اشاره به مسائل و مشکلات حوزه نشریات و چاپخانه ها با توجه به ظرفیت ها

  در این نشست احمدخانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به مسائل و مشکلات حوزه نشریات و چاپخانه ها عنوان کرد: بر اساس آمار و اطلاعات موجود در معاونت فرهنگی و رسانه ای این اداره کل، بیش از 100 واحد چاپ و لیتوگرافی و بیش از 70 نشریه در استان زنجان فعالیت دارند و در تلاش هستیم تا با همکاری این واحدها، چاپ نشریات در داخل استان صورت گیرد.

  این مقام مسئول با اشاره به ظرفیت‌ های استان در زمینه نشریات مکتوب و تألیفات متعدد در زمینه های مختلف ادبی، هنری، علمی، فرهنگی و… افزود: با توجه به ظرفیت‌ های خوب داخل استان می‌ توان اقدامات خوب و موثری در خصوص چاپ موارد مطرح شده انجام صورت گیرد که نیازمند هماهنگی و همکاری اتحادیه و چاپخانه داران، نشریات، مؤلفان و سایر فعالان عرصه فرهنگی استان است.

  وی ادامه داد: یکی از نتایج این کار بسیار مهم فرهنگی کاهش هزینه‌ ها و سهولت در چاپ است.

   

  پیگیری تخلف دستگاه ها

  احمدخانی با اشاره به نظام‌ مند نمودن انتشار آگهی‌ های دولتی خاطرنشان کرد: طبق بند ۵ از ماده ٢ قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آگهی‌ های دولتی باید از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بین نشریات توزیع گردد.

  وی با اشاره به اینکه تمامی دستگاه های دولتی و عمومی شامل این قانون می شوند تاکید کرد: بر اساس مصوبه شورای اطلاع رسانی استان که از طریق معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان به تمامی دستگاه های اجرایی ابلاغ گردیده ضمن تاکید بر ارسال آگهی‌ ها از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ذی حسبان دستگاه‌ ها را ملزم نموده است که فقط هزینه‌ های آگهی توزیع شده توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را پرداخت نماید.

  احمدخانی در پایان خاطرنشان کرد: تخلف دستگاه‌ هایی که از مسیر غیر از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اقدام به انتشار آگهی می کنند از طریق مراجع ذی صلاح مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

  در ادامه حاضرین در این جلسه به بررسی مسائل و مشکلات حوزه نشریات و چاپخانه ها پرداختند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  19 − 9 =