حمایت از تاسیس مدرسه چاپ از سوی معاون فرهنگی وزیر ارشاد

  0
  46
  مدرسه چاپ

  پیشنهاد طرح تاسیس مدرسه چاپ از سوی اتحادیه چاپخانه داران به معاون فرهنگی 

  احمد ابوالحسنی، در تشریح جزئیات دیدار اعضای هیات‌مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران تهران با معاون فرهنگی وزیر فرهنگ، از ارائه پیشنهاد تاسیس «مدرسه چاپ» در این دیدار خبر داد و گفت: قرار شد، طرح پیشنهادی  تاسیس مدرسه چاپ ازسوی اتحادیه تهیه و به وزارتخاته ارائه تا براساس اقتضائات، کارهای عملیاتی آن بررسی شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران با اشاره به دیدار اخیر هیات‌مدیره این اتحادیه با یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: در این دیدار علاوه بر طرح مشکلات و دغدغه‌های صنفی، خواستار توجه جدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چاپ به‌ عنوان یک صنعت شدیم.

   وی ادامه داد: در این دیدار به موضوع توجه به جایگاه و منزلت اتحادیه در تصمیم‌گیری ‌ها نیز اشاره کردیم که معاون فرهنگی این دیدگاه را قبول داشت و گفت که من نیز اعتقاد دارم صنف و تشکل صنفی، همیشه نقش اصلی و اساسی را در تصمیم‌گیری ‌ها و اقدامات مربوط به صنف دارد.

   ابوالحسنی با اشاره به دیگر مسائل مطرح شده در این دیدار، عنوان کرد: در این دیدار خواستار پیگیری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای بهره ‌مندی از حمایت‌ ها و تسهیلات ویژه صنعت شدیم که معاون فرهنگی در این زمینه نیز بر جبران این موضوع تاکید کرد.

   وی تاکید کرد: معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین عنوان کرد، برای تدوین سیاست‌ های مرتبط با حوزه چاپ باید از مشورت، همکاری و کمک حداکثری اتحادیه استفاده شود.

   ابوالحسنی از ضرورت توجه به آموزش به ‌عنوان یکی از دغدغه‌ های جدی معاون فرهنگی وزیر ارشاد نام برد و گفت: صنعت چاپ در حوزه آموزش بسیار ضعیف است. انتقال تجربی دانش چاپ، بسیار آسیب ‌زننده است که باید اصلاح شود. 

   به گفته وی، معاون فرهنگی با بیان این‌که آموزش موجب افزایش بهره‌ وری و کاهش ضایعات حین کار می‌شود، خواست، آموزش رکن اصلی اقدامات اتحادیه ‌ها و تشکل ‌های صنفی قرار گیرد و گفت که برای به جریان انداختن فرآیندهای مربوط به آموزش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایتگر مالی اتحادیه‌های صنفی چاپ خواهد بود.

  بیشتر بخوانید: امضای تفاهم‌ نامه آموزش اتحادیه چاپخانه داران با مرکز تخصصی راهبری تحول سازمانی

   ابوالحسنی به طرح پیشنهادی اتحادیه برای تاسیس مدرسه چاپ در این دیدار اشاره کرد و گفت: در  زمینه مدرسه چاپ قرار شد، طرح پیشنهادی ازسوی اتحادیه تهیه و به وزارتخاته ارائه تا براساس اقتضائات، کارهای عملیاتی آن بررسی شود.

   وی با بیان این‌که معاون فرهنگی، آینده اقتصاد کشور را نسبت به سال‌های گذشته روشن‌تر ترسیم کرد و ادامه داد: وی معتقد بود که طی دو سال اخیر کرونا و تحریم، به بدنه اقتصادی کشور فشار قابل‌توجی وارد کرد، اما امروز فشار کرونا کمتر شده وی با ابراز‌ امید‌واری برای رفع سریع‌تر مساله تحریم، پیش‌بینی کرد رونق اقتصادی برای کشور و حوزه چاپ محقق شود.

  مدرسه چاپمدرسه چاپمدرسه چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهارده − 4 =