ارزان فروشی خدمات چاپی، نوعی خود زنی است

  گفت و گو با شایان کوچک زاده، یکی از مدیران چاپ نامی نقش

  0
  71
  خدمات چاپی

  شایان کوچک زاده معتقد است؛ ارزان فروشی خدمات چاپی که از سوی برخی واحدها با هدف رقابت صورت می گیرد، نوعی خودزنی ست.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اتحادیه چاپخانه داران تهران؛ شایان کوچک زاده یکی از فعالان صنف چاپ و از مدیران چاپ نامی نقش با تاکید بر ضرورت برقراری تعامل و هماهنگی بیشتر میان فعالان صنف چاپ اظهار داشت: برقراری ارتباط صمیمی و دوستانه میان اعضا یک صنف همیشه موجب انسجام اعضا جهت رفع مشکلات می شود که متاسفانه صنف چاپ کشور تاکنون از این موهبت بی بهره مانده است.

  ویبا تاکید افزود: با توجه به پدیدار شدن بسیاری از معضلات و محدودیت ها در مسیر فعالیت صنعت چاپ و خدمات چاپی، ضرورت برقرای تعامل و همدلی در صنف دو چندان شده است.

  ارزان فروشی خدمات چاپی و رقابت منفی

  این فعال صنفی با بیان اینکه هم اکنون به دلیل نبود انسجام و هماهنگی میان فعالان صنف چاپ، با مشکل بسیار بزرگ به نام رقابت منفی روبرو هستیم، اظهار داشت: فروش محصولات با قیمت بسیار پایین، آسیب های فراوانی را متوجه صنعت چاپ کشور کرده است. چرا که در سایه رقابت منفی، با نوعی خودزنی در صنف دست به گریبان هستیم که دود آن نه تنها به چشم واحدهای ارزان فروش خدمات چاپی بلکه کل صنف می رود.

   به گفته کوچک زاده، رقابت منفی موجب شده تا بسیاری از کارگران شاغل در صنعت چاپ کشور تعدیل و بیکار شوند و زنگ خطر و تعطیلی هم برای چاپخانه ها به صدا درآید.

  وی در خصوص برخی مشکلات فعالان حوزه بسته بندی گفت: فعالیت در این حوزه مشکلات خاص خود را دارد. در حال حاضر کارخانه های محدودی در بخش تولید مواد اولیه محصولات بسته بندی فعالیت دارند. به عنوان مثال برای تهیه برچسب فقط دو شرکت فعالیت دارند در حالی که واردات برچسب ممنوع است. از این رو شرکت ها برای تهیه برچسب مورد نیازشان به پیش خرید ناگزیر  بوده و باید در نوبت بمانند.

  کوچک زاده با اشاره به اینکه مصرف کنندگان محصولات بسته بندی و لیبل، پول نقد به واحدهای تولیدی چاپی پرداخت نمی کنند، اظهار داشت: متاسفانه گردش مالی در صنف چاپ به سختی صورت می گیرد و همین مسئله موجب شده تا واحدهای چاپ برای فعال ماندن با چالش های جدی مانند سودآوری پایین و مقرون به صرفه نبودن فعالیت و تولید روبرو باشند.

  مطلب قبلینتایج حذف یارانه کاغذ
  مطلب بعدیهمه چیز درباره بازاریابی ویروسی یا ویرال مارکتینگ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  19 + سیزده =