بازار صحافان در رکود و کاهش سفارشات

  گفت و گو با جلیل غفاری‌رهبر، رئیس اتحادیه صحافان تهران

  0
  55
  بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی

  رئیس اتحادیه صحافان تهران معتقد است؛ این‌روزها بازار صحافان به دلیل گرانی مواد اولیه و کاهش سفارشات دچار رکود کاری شده‌ و صحافان با ظرفیت بسیار پایین مشغول فعالیت هستند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ جلیل غفاری‌رهبر، رئیس اتحادیه صحافان تهران با اشاره به وضعیت بازار صحافان گفت: از ماه‌های پایانی سال گذشته شاهد افزایش قیمت مواد به‌خصوص در سه حوزه کاغذ، مقوا و چسب صحافی بودیم که شرایط کار را برای همکاران ما سخت می‌کرد و گاهی مجبور بودند روزانه قیمت‌ سفارش‌ها را تغییر دهند.

   وی ادامه داد: این روند اکنون در سال جدید هم ادامه دارد، حتی روند صعوی داشته است و همین موضوع موجب شده است که مشتریان همکاران صحاف ما کاهش پیدا کنند.

  بازار صحافانبی‌ثباتی نرخ مواد اولیه در بازار صحافان

   غفاری‌رهبر با بیان اینکه بی‌ثباتی نرخ مواد اولیه بازار صحافان را خراب کرده است، عنوان کرد: کارگاه‌ های صحافی به دلیل رکود کاری و پایین بودن میزان سفارش‌ ها هشت ساعت کاری خود را نمی‌ توانند پر کنند اما به ناچار برای گذران اقتصادی با ظرفیت بسیار پایین مشغول فعالیت هستند.

  وی تاکید کرد: امیدوارم به‌زودی وضعیت کسب‌وکار تغییر کند و رونق اقتصادی برای صنایع مختلف از جمله صنعت چاپ و نشر ایجاد شود؛ زیرا در صورت رونق این حوزه‌ها مشاغل دیگر مثل صحافی‌ ها نیز رونق می‌گیرند.

   غفاری‌رهبر در ادامه صحبت‌های خود درباره سرنوشت شهرک صحافان نیز توضیح داد: این شهرک در جاده خاوران قرار دارد و در این زمینه منتظر پيمانكار هستيم كه كارهاي اداری را انجام دهد و در هماهنگی با استانداری و فرمانداری کارهای اجرایی را آغاز کنیم و ثبت‌نام‌ از واحدهای صنفی شروع شود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × 1 =