برنامه نشست های تخصصی کمیته علمی و فرهنگی بیست و دومین جشنواره چاپ

  گفت و گو با علی‌اکبر ابراهیمی، مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد

  0
  48
  علی‌اکبر ابراهیمی کمیته علمی و فرهنگی بیست و دومین جشنواره چاپ

  سه نشست‌ تخصصی با رویکرد چاپ و محصولات چاپی به همت کمیته علمی و فرهنگی بیست و دومین جشنواره چاپ برگزار خواهد شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ علی‌اکبر ابراهیمی، مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اجرای برنامه‌های کمیته علمی و فرهنگی بیست و دومین جشنواره چاپ، عنوان کرد: این کمیته در زمینه برنامه‌ریزی برای نشست‌ها، کارگاه‌ها و هم‌اندیشی با حضور فعالان و دست‌اندرکاران بخش‌های مختلف صنعت چاپ فعالیت دارد و به همین منظور برنامه‌هایی را در نظر گرفته است.

  کمیته علمی و فرهنگی بیست و دومین جشنواره چاپ3 نشست کمیته علمی و فرهنگی بیست و دومین جشنواره چاپ

   وی با بیان اینکه سه نشست تخصصی برای هفته جاری در نظر گرفته شده است، گفت: میزگرد تخصصی «زبان فارسی و‌ هویت ملی؛ پاسداشت و بایسته‌ها» یکی از این برنامه‌ها است که دیروز ساعت 14 در معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف تبادل نظر و تعامل فعالان حوزه‌های مختلف زبان و ادبیات فارسی و اهالی چاپ برگزار شد.

   ابراهیمی با اشاره به دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده کمیته علمی و فرهنگی بیست و دومین جشنواره چاپ بیان کرد: نشست «بسته‌بندی محصولات فرهنگی» عنوان برنامه دیگری است که چهارشنبه‌ (اول آذرماه) با هدف بررسی الگوها و فرهنگ ایرانی با حضور جمعی از دست‌اندرکاران حوزه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

   وی ادامه داد: شنبه‌ (چهارم آذر) نشست «فناوری چاپ در جهان و ایران» با حضور جمعی از فعالان صنعت چاپ برگزار خواهد شد و فناوری‌های نوین چاپ مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

   ابراهیمی با بیان اینکه هدف اصلی این میزگردها و نشست‌ها، بحث و تبادل نظر درباره وضعیت کنونی صنعت چاپ است، گفت: ارتقاء کیفیت، دانش و مهارت فعالان صنعت چاپ ضرورتی غیرقابل انکار است و تلاش داریم در قالب برنامه‌های مختلف علمی و آموزشی این موضوع را بررسی کنیم.

  مطلب قبلیرضایت ناشران از کیفیت کاغذ مازندران
  مطلب بعدیصدور مجوز کتاب های صوتی و الکترونیک مشمول ضوابط جدید

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  20 + 20 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.