حل مشکلات چاپ با حضور اقتصاددانان ممکن می شود 

  گفت و گو با سعید شکوهی کتابچی مدیر عامل مجموعه چاپ اندیشه برتر

  0
  34
  حل مشکلات چاپ

  حل مشکلات چاپ با ثبات در بازار 

  سعید شکوهی کتابچی یکی از فعالان صنعت چاپ معتقد است که برای حل مشکلات چاپ باید از دانش و تخصص اقتصاددانان بهره برد. 

   

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، سعید شکوهی کتابچی مدیر عامل مجموعه چاپ اندیشه برتر است. این مجموعه در زمینه چاپ افست، بسته‌بندی صحافی و چاپ پیشرفته و خدمات تکمیلی فعالیت دارد. تأمین مواد اولیه اورجینال و باکیفیت و قطعات در حال حاضر مهم‌ترین دغدغه‌ای است که وی از آن یاد کرد و اظهار داشت: متأسفانه نوسان قیمت ارز مانع واردات مواد اولیه ضروری و درنتیجه جا ماندن از تولید می‌شود.

  وی ادامه داد: تنها انتظار ما از مسئولان برای حل مشکلات چاپ ثبات است. اگر مسئولان بخواهند می‌توان چاره‌ای برای آن بیندیشند اما گویی متأسفانه اراده‌ای برای حل آن وجود ندارد. در این زمینه متخصصان علم اقتصاد باید به کار گرفته شوند و از نظرات سازنده آن‌ها برای حل چنین مشکلاتی بهره‌جویند.

  حل مشکلات چاپشکوهی کتابچی خاطرنشان کرد: امروز برای تأمین نقدینگی دست به دامن بانک‌ها هستیم و از آن‌ها انتظار کمک داریم اما آن‌ها از مساعدت مالی دریغ می‌کنند. باید گفت تا یک حدی می‌توان این‌گونه ادامه داد و بیش از آن منجر به تعطیلی چاپخانه‌ها خواهد شد کما اینکه این اتفاق هم‌اکنون نیز برای تعداد قابل‌توجهی از آن‌ها رخ داده است.

  وی نقش اتحادیه چاپخانه داران را در حل مشکلات چاپ بی بدیل برشمرد و اظهار داشت: اتحادیه چاپخانه داران تهران یک نهاد بسیار قوی و تاثیرگذار صنفی است که توانسته با وفاق و همدلی که میان فعالان این صنعت ایجاد کرده، به حل مشکلات چاپ و رشد هرچه بیشتر این صنعت کمک کند. رئیس و اعضای جدید اتحادیه با دلسوزی و تلاشگری خود موجب دلگرمی این صنف شده اند و با ایجاد همبستگی جریانات جدیدی را در این صنعت ایجاد کرده اند.

  شکوهی کتابچی ادامه داد: به عنوان یک عضو این صنعت معظم باید اذعان کنم که حضور جناب آقای ابوالحسنی در سمت ریاست اتحادیه موجب مودت و همبستگی بیشتر شده و اقداماتی که او در طول مدتی که در این سمت حضور دارد برکسی پوشیده نیست و امید دارم با ادامه یافتن این روند هر روز بیشتر از گذشته شاهد اعتلای صنعت چاپ کشورمان ایران شویم.

  بیشتر بخوانید: بررسی نحوه پرداخت تسهیلات بانکی به فعالان صنف چاپ توسط بانک تجارت

  این فعال صنعت چاپ اقدام اتحادیه چاپخانه داران در خصوص هموار کردن شرایط اعطای تسهیلات به چاپخانه داران را بسیار با اهمیت برشمرد و گفت: با همت و یاری اتحادیه تعداد زیادی از چاپخانه داران من جمله مجموعه ما موفق به دریافت تسهیلات از بانک تجارت شد که جای تقدیر و تشکر دارد. خوشحال هستیم از اینکه رئیس اتحادیه کارش را با اشتیاق و دلبستگی انجام می دهد. این نوع از اقدامات از سوی مسئولان می تواند نتایج مثبتی برای آینده صنعت چاپ در پیش داشته باشد.

  مطلب قبلیتاب ‌آوری در سازمان ‌ها «بخش دوم»
  مطلب بعدیعملکرد منفی نمادهای محصولات کاغذی در بورس

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  17 − چهارده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.