ممنوعیت صدور هرگونه مجوز زیر مجموعه چاپ در اصناف قزوین

  گفت و گو با محمدحسین فائزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین

  0
  55
  صدور هرگونه مجوز زیر مجموعه چاپ

  مدیرکل ارشاد قزوین: صدور هرگونه مجوز زیر مجموعه چاپ در اصناف، بدون تأیید و نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ممنوع است.

  محمدحسین فائزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: صدور هرگونه مجوز زیر مجموعه چاپ در رسته های مختلف فقط توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است و هیچ اتحادیه ای حق صدور جواز کسب در حوزه چاپ را بدون هماهنگی با این اداره کل ندارد.

  صدور هرگونه مجوز زیر مجموعه چاپصدور هرگونه مجوز زیر مجموعه چاپ منوط بر نظارت ارشاد

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین محمد حسین فائزی طی نامه ای خطاب به اتحادیه های لوازم التحریر و کتاب فروشان، خدمات رایانه ‌ای و عکاسان و فیلمبرداران قزوین دستورالعمل صدور مجوز برای واحدهای چاپی مصوبه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به منظور رعایت دقیق دستورالعمل یاد شده ارسال کرد.

  بر اساس این گزارش در متن نامه آمده است که تنها مرجع صدور مجوز برای هرگونه فعالیت چاپی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل استانی این وزارتخانه است.

   مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با اشاره به اینکه علی رغم تذکر در سنوات گذشته، متاسفانه بدون نظارت و هماهنگی با این اداره کل مجوزهای در زمینه چاپ صادر شده که این امر سبب خروج برخی واحدهای چاپی از چرخه قانون و چتر نظارتی این اداره کل و متعاقب آن بروز تخلفات فراوانی در این حوزه شده است.

  بیشتر بخوانید: ملکرد غیرقانونی واحدهای چاپی بدون مجوز و بروز مشکلات عدیده

  چاپخانه علوی صدور هرگونه مجوز زیر مجموعه چاپوی درباره ممنوعیت صدور هرگونه مجوز زیر مجموعه چاپ تاکید کرد: با عنایت به لزوم تصمیم ‌گیری قاطع در این خصوص و به منظور نظارت قانونی بر روند صدور مجوز و نظارت بر عملکرد اصناف یاد شده از تاریخ ابلاغ این نامه صدور هرگونه مجوز صنفی و کسب و کار در انواع زمینه های چاپ به روال گذشته متوقف شده و صرفا تحت نظارت معاونت فرهنگی و رسانه‌ ای این اداره کل اجرایی می شود.

   فائزی در پایان ضمن تاکید بر رعایت کامل قانون و دستورالعمل ها از سوی صنوف ذی ربط افزود: تخطی از این ابلاغیه منجر به رسیدگی موضوع از طریق مراجع قضایی خواهد شد.

  مطلب قبلیپاندمی کرونا و 3 درسی که به مدیران برندها آموخت
  مطلب بعدیتخصیص کاغذ با یارانه دولتی و تامین نصف نیاز ناشران

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  17 + نه =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.