اولویت های کارگروه ملزومات چاپ اتحادیه چاپخانه داران مشخص شد

  گفت و گو با مصطفی پورشب، مدیر کارگروه ملزومات چاپ اتحادیه چاپخانه‌ داران تهران

  0
  85
  ورنی یووی

  مدیر کارگروه ملزومات چاپ اتحادیه چاپخانه داران تهران گفت: تامین مرکب و الکل در اولویت فعالیت ‌های کارگروه قرار دارد و در کنار واردات از ظرفیت تولیدکنندگان داخلی نیز در حوزه مرکب استفاده خواهیم کرد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ مصطفی پورشب، مدیر کارگروه ملزومات چاپ اتحادیه چاپخانه داران تهران با اشاره به اقدامات این کارگروه توضیح داد: یکی از اولین اقداماتی که انجام دادیم و روی آن پیگیر هستیم؛ برداشتن سقف واردات ملزومات از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت است و نشست هایی نیز با مدیران این وزارتخانه داشتیم تا با برداشتن این سقف واردکننده بتواند به میزانی که لازم است مواد وارد کشور کند.

  وی ادامه داد:‌ بر اساس قانون، اگر واردکننده در سال ۱۳۹۸ حدود ۱۰۰ هزار دلار واردات داشت، در سال ۱۳۹۹ نیز باید در همان سقف کالا وارد کند؛ اما این قانون دست و پاگیر به‌نظر می‌رسد چراکه شاید یک تاجر در سال ۹۸ امکانات کمی داشته اما در سال ۹۹ امکانات و توانایی مالی بیشتری پیدا کرده اما  بر اساس قانون باید به میزان سال قبل به واردات اقدام کند. در مکاتبه با مسئولان وزارت (صمت) قول مساعد داده‌اند که این مسئله را برطرف کنند زیرا در هر صورت ممکن است هر سال شرایط متفاوت باشد و اجرایی شدن آن یک امر غیرمعقول است. 

  پورشب افزود: چاپخانه ‌داران به دلیل کمبود مرکب و ورنی یو‌ وی در بازار دچار مشکل هستند؛ دلیل اصلی این کمبود نیز ممنوعیت واردات با هدف حمایت از تولید داخل است. برای حمایت از تولید ملی آمادگی داریم اما مساله اینجا است که تولیدکننده داخلی توانایی تولید مرکب با کیفیت و رفع نیاز بازار را ندارد؛ بنابراین برای واردات مرکب و ورنی یووی در حال مذاکره با مسئولان هستیم تا موانع برداشته شود. برای رفع این مشکل حتی تا آخرین روز‌های سال نیز پیگیر هستیم، در سال ۱۴۰۰ این موضوع از اولویت‌های کارگروه ملزومات چاپ خواهد بود.

  تامین مرکب و الکل اولویت کارگروه ملزومات چاپ اتحادیه چاپخانه داران

  مدیر کارگروه ملزومات چاپ اتحادیه چاپخانه داران در ادامه درباره دیگر اقدامات این کارگروه در سال آینده بیان کرد:‌ تامین مواد اولیه کلان برای یکسری از چاپخانه ‌های بزرگ که مصرف عمده دارند از اولویت‌های سال آینده است.

  وی همچنین با اشاره به اولویت تامین کالا برای چاپخانه‌داران گفت: تامین مرکب و الکل از اهمیت بالایی برخوردار است؛ هرچند یکسری ملزومات در چاپخانه‌ها زیاد استفاده می‌شود و با توجه به اینکه در ایران تولید داریم نمایندگانی از تولیدکنندگان در کارگروه در کنار واردکنندگان عضویت دارند و از ظرفیت‌ آن‌ها قطعا استفاده خواهیم کرد.

  مدیر کارگروه ملزومات چاپ اتحادیه چاپخانه داران افزود: تعامل و هماهنگی خوبی بین این کارگروه، اتحادیه چاپخانه ‌داران تهران و شرکت تعاونی چاپخانه داران ایجاد شده است و تلاش داریم با همکاری یکدیگر مشکلات عمده اهالی چاپ را برای تامین مواد اولیه‌ برطرف کنیم و امیدواریم بتوانیم از این کار نتیجه خوبی بگیریم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  1 × 4 =