رئیس انجمن پیشکسوتان صنعت چاپ با وزیر ارشاد دیدار کرد

  0
  88
  انجمن پیشکسوتان صنعت چاپ

  اعلام آمادگی رئیس انجمن پیشکسوتان صنعت چاپ برای بنای موزه صنعت چاپ

  رئیس انجمن پیشکسوتان صنعت چاپ از ارائه پیشنهاد معادل سازی مدرک برای پیشکسوتان صنعت چاپ همچون سایر صنوف و هنرمندان در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

   

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا اسکندر خمسه‌پور، رئیس انجمن پیشکسوتان صنعت چاپ با اشاره به دیدار اخیر خود با محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: بخش عمده صحبت‌ های ما درباره لزوم اهمیت و توجه به پیشکسوتان صنعت چاپ به‌خصوص بعد از تجلیل در مراسمی مثل روز ملی صنعت چاپ بود.

  وی ادامه داد: وقتی کسی در این مراسم‌ تجلیل می‌شود و به آن‌ها لوح و هدیه‌ای داده می‌شود معمولا فراموش می ‌شوند و هیچ مرکزی نیست که از تجربیات این افراد استفاده کند یا خاطرات آن‌ها را جمع‌آوری کند.

  رئیس انجمن پیشکسوتان صنعت چاپ با بیان اینکه امروز در دانشکده‌های مختلف رشته چاپ تدریس می‌شود، عنوان کرد: دعوت از پیشکسوتان و چهره‌های نامی صنعت چاپ در مراکز دانشگاهی و نشست ‌های پرسش و پاسخ با دانشجویان از جمله کارهایی است که می‌توان برای حفظ گنجینه خاطرات این افراد انجام داد.

  خمسه پور تاکید کرد: در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به طرح همه این نکات پرداختم و گفتم که بخش عمده افرادی که کودکی یا نوجوانی به این حوزه وارد شده و تاکنون هم فعال است فرصتی نداشته که مدرک تحصیلی یا دانشگاهی بگیرد.

  رئیس انجمن پیشکسوتان صنعت چاپ با بیان اینکه به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد کردم که بحث معادل‌سازی مدرک برای پیشکسوتان صنعت چاپ را به صورت جدی دنبال کنند، گفت: در این زمینه پیشنهاداتی دادم و گفتم که می ‌توان به تناسب سال‌ های فعالیت در صنعت چاپ مدارکی مثل دیپلم، فوق دیپلم و کارشناسی به این افراد اعطا کرد.

  به گفته وی، در صحافی دستی و چاپ سیلک دستی مدرک معادل به افراد می ‌دهند و یکی از فعالان قدیمی صحافی توانسته است مدرک معادل دکترا دریافت کند.

  خمسه‌پور همچنین به بحث راه ‌اندازی موزه صنعت چاپ اشاره کرد و یادآور شد: زنده‌یاد اسمعیل دمیرچی برای راه‌اندازی موزه صنعت چاپ زحمات زیادی کشید تا بتواند دستگاه ‌های قدیمی و ماشین‌آلات را جمع‌آوری کند اما به نتیجه‌ای نرسید. 

  بیشتر بخوانید: نماینده تشکلهای صنعت چاپ با وزیر ارشاد دیدار کرد

  وی ادامه داد: اکنون بخشی از این دستگاه ‌ها در حیاط ساختمان کتابخانه ملی سابق قرار دارد درحالی که این ماشین ‌ها گنجینه هستند و باید برای حفظ آن‌ها اقدام کرد و در دیدار با وزیر پیشنهاد دادیم که انجمن پیشکسوتان با کمک صنف این موزه را بنا کنیم.

  رئیس انجمن پیشکسوتان صنعت چاپ با بیان اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قول مساعد برای این کار داد، گفت: امیدوارم به زودی زمینه‌ای فراهم شود که همه این دستگاه ‌ها در کنار هم قرار گیرند و بتوانیم یک موزه آبرومند برای صنعت چاپ فراهم کنیم.

  مطلب قبلیمافیا در صنعت چاپ بازار سیاه ایجاد کرده است 
  مطلب بعدیقیمت پشت جلد کتاب بر اساس نرخ ‌نامه تعیین شود

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شش + چهارده =