چگونگی اجرای سی‌ و سومین نمایشگاه کتاب تهران

  0
  60
  کتاب‌ های کپی

  مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، سخنگو و دبیر شورای سیاست‌گذاری سی‌ و سومین نمایشگاه کتاب تهران از بررسی شیوه های مختلف برگزاری این رویداد خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از قدس آنلاین، به نقل از روابط‌ عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، علی رمضانی مدیر عامل خانه کتاب و ادبیات ایران، سخنگو و دبیر شورای سیاست‌گذاری سی‌ و سومین نمایشگاه کتاب تهران به برگزاری جلسات شورای سیاست‌گذاری سی‌ و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درباره نحوه برگزاری این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: به دلیل شرایط کرونایی موجود در کشور و با توجه به محدودیت‌های مرتبط با آن بنا شد تدابیری نسبت به کنترل تراکم جمعیت حاضر در نمایشگاه سی‌ و سوم اندیشیده شود.

  او افزود: از این رو شیوه و طرح‌های مختلف برگزاری نمایشگاه طراحی و بررسی شد همچنین درباره شیوه‌های مختلف برگزاری نمایشگاه بحث و گفتگو صورت گرفت و اعضای محترم شورا نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه مطرح کردند.

  دبیر شورای سیاست‌گذاری سی‌ و سومین نمایشگاه کتاب تهران در ادامه مطرح کرد: با توجه به اینکه بناست تا سی‌ و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در دهه پایانی اردیبهشت ماه سال آینده برگزار شود فرصت کمی باقی مانده و از این رو قرار است تا روز یکشنبه هفته جاری جلسه دیگری با حضور اعضای شورای سیاست‌گذاری برگزار شود امیدواریم تصمیم نهایی درباره نحوه برگزاری و شیوه اصلی اجرای این دوره از نمایشگاه نهایی شود تا بلافاصله پس از آن فعالیت‌های اجرایی نمایشگاه آغاز شود.

  مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران بیان کرد: البته برخی از فعالیت‌ها و اقدامات که در هر نوع و شیوه برگزاری نمایشگاه لازم‌الاجراست همچون مباحث مربوط به شکل‌گیری کمیسیون معاملات و… عملیاتی شد همچنین هماهنگی‌های لازم با سازمان‌ها و نهادهای همکار در برگزاری سی‌ و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران صورت گرفت و مکاتبات نیز انجام شد با مسئولان مصلی امام خمینی (ره) نیز مذاکرات لازم صورت پذیرفت و در آستانه انعقاد قرارداد قرار داریم.

  بیشتر بخوانید: برگزاری نمایشگاه کتاب تهران و التهاب بازار کاغذ

  جزئیات سی‌ و سومین نمایشگاه کتاب تهران

  او با اشاره به بازبینی آیین‌نامه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تصریح کرد: بخش‌های مختلف این آیین‌نامه نهایی شده است و سایر بخش‌های آن نیز پس از ارایه شیوه اصلی برگزاری نمایشگاه سی‌ و سوم تکمیل خواهد شد.

  سخنگوی شورای سیاست‌گذاری سی‌ و سومین نمایشگاه کتاب تهران مطرح کرد: با توجه به فرصت محدود تا برگزاری این دوره از نمایشگاه بلافاصله پس از تکمیل آیین‌نامه و نهایی شدن نحوه اجرای سی‌ و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ثبت‌نام ناشران برای حضور در این دوره در دستور کار قرار می‌گیرد تا پیش از پایان سال جاری ثبت‌نام اولیه ناشران از طریق سامانه نمایشگاه انجام شود.

  علی رمضانی در پایان سخنان خود گفت: به دلیل وجود محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا و لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و برای حفظ سلامت مخاطبان در تعداد حاضران در نمایشگاه نیز محدودیت‌هایی وجود خواهد داشت به همین علت بناست تا همزمان با نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال ۱۴۰۱ فروش کتاب از طریق سامانه نیز انجام شود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نوزده − 9 =