حضور موثر ایران در چهارمین دوره نمایشگاه کتاب سلیمانیه

  0
  42
  چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب سلیمانیه

  حسن رحیم احمد، حضور ناشران و فعالیت پاویون جمهوری اسلامی ایران در چهارمین دوره نمایشگاه کتاب سلیمانیه را قابل توجه و موثر ارزیابی کرد و گفت: چند ناشر از شهرهای مختلف ایران نیز مستقل در این نمایشگاه شرکت کردند که نشان می‌دهد فرهنگ ایران و عراق به یکدیگر نزدیک است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ حسن رحیم‌احمد، رئیس چهارمین دوره نمایشگاه کتاب سلیمانیه و صاحب شرکت «اطلس‌الاصیل» درباره برنامه‌ریزی مسئولان برگزاری نمایشگاه برای میزبانی از نمایندگان نشر با طیف‌های مختلف فکری بیان کرد: شرکت «اطلس الاصیل» در دو زمینه بازرگانی عمومی و بازاریابی b2b و تنظیم نمایشگاه‌های مختلف فعالیت می‌کند. با توجه به برگزاری سه دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب در شهر سلیمانیه عراق، این نمایشگاه تجربه خوبی دارد.

  وی افزود: تیم رسانه‌ای نمایشگاه کتاب سلیمانیه جوان و بسیار جدی است؛ بنابراین تلاش کردند از طریق رسانه‌های اجتماعی، پیام  این نمایشگاه کتاب را به همه شهرهای عراق برسانند. این انتقال پیام با تمرکز، شناخت و نفوذی که این تیم رسانه‌ای بر شهرهای مختلف عراق داشت به همه کشور به‌ویژه اقلیم کردستان عراق رسید. تیم رسانه‌ای با حامیان مالی قوی توانستند پیام نمایشگاه کتاب عراق را به شهرهای مختلف این کشور برسانند.

  رئیس چهارمین دوره نمایشگاه کتاب سلیمانیه با بیان‌ اینکه نمایشگاه کتاب سلیمانیه از اقلیم کردستان عراق و بخش‌هایی مانند دهوک، اربیل، موصل، بغداد، کرکوک، نجف، کربلا و دیاله نیز بازدید‌کننده دارد، گفت: از طریق نامه‌‌نگاری‌های رسمی با وزارتخانه‌های مرتبط، تلاش کردیم همه گروه‌های دانشگاهی، دانش‌آموزی و حتی مدارس ابتدایی را برای آشنایی بیشتر با کتاب، وارد نمایشگاه کتاب سلیمانیه کنیم.

  چهارمین دوره نمایشگاه کتاب سلیمانیهچهارمین دوره نمایشگاه کتاب سلیمانیه با برنامه‌ریزی دقیق‌تر 

   رئیس چهارمین دوره نمایشگاه کتاب سلیمانیه عراق گفت: خوشبختانه امسال نسبت به سال‌های قبل، از نظر تنظیم برنامه‌های نمایشگاه، روند برگزاری و برنامه‌ریزی روزهای نمایشگاه، بهتر از سال‌های پیش بود. این روند موجب شده، نمایشگاه کتاب سلیمانیه عراق هر سال روند رو‌به‌رشدی را تجربه کند و شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان هرسال رضایت بیشتری از حضور در این نمایشگاه کتاب را تجربه کنند.

  رحیم احمد درباره غرفه و پاویون ایران که چندین سال است در نمایشگاه کتاب سلیمانیه عراق شرکت می‌کند، گفت: غرفه ایران در این دوره از نمایشگاه کتاب، بسیار خوب ظاهر شده است؛   به‌جز پاویون بسیار بزرگ ایران که در سالن نمایشگاه کتاب سلیمانیه قرار دارد؛ چند ناشر از شهرهای مختلف ایران نیز مستقل در این نمایشگاه شرکت کردند که نشان می‌دهد فرهنگ ایران و عراق به یکدیگر نزدیک است و مساله‌ای نتوانسته مانع حضور ناشران و نویسندگان ایرانی در نمایشگاه کتاب سلیمانیه شود.

  وی گفت: ناشران مستقل و پاویون ایران در چهارمین دوره نمایشگاه کتاب سلیمانیه، حضور موفقی در نمایشگاه کتاب سلیمانیه داشتند، به‌ویژه اینکه شهر سلیمانیه عراق به پایتخت روشنفکری معروف است و بسیاری علاقه‌‌مندند در این نمایشگاه شرکت کنند.

  چهارمین دوره نمایشگاه کتاب سلیمانیهعرضه 50 هزار عنوان کتاب 

  رئیس چهارمین دوره نمایشگاه کتاب سلیمانیه عراق با تشکر از سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه عراق، شرکت‌کنندگان ایرانی حاضر در پاویون ایران و همچنین ناشران شرکت‌کننده مستقل ایرانی عنوان کرد: چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب سلیمانیه عراق امسال در یک سالن بزرگ 10 هزار متری در حال برگزاری است. با وجود 200 ناشر و شرکت‌کننده از 20 کشور جهان در این دوره از نمایشگاه، 80‌درصد این سالن امسال پُرشده است.

  وی افزود: در چهارمین دوره نمایشگاه کتاب سلیمانیه عراق، بیش از 50 هزار عنوان کتاب عرضه شده همچنین تعداد کتاب‌هایی که امسال وارد سالن نمایشگاه کتاب سلیمانیه عراق شده نزدیک به 3 میلیون جلد کتاب است.

  مطلب قبلیمیزگرد تخصصی بسته بندی محصولات فرهنگی برگزار شد
  مطلب بعدیخودکفایی در تامین کاغذ تحریر کشور تا سال آینده

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  14 − شش =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.