دوره کارگاه‌ های آموزشی «خدمات چاپ و نشر کتاب» برگزار می شود

  0
  62
  خدمات چاپ و نشر کتاب

  کارگاه‌ های آموزشی تخصصی «خدمات چاپ و نشر کتاب» برای ارتقای این صنعت در حال برگزار شد.

  خدمات چاپ و نشر کتابرئیس اداره چاپ و نشر دانشگاه لرستان درباره کارگاه های «خدمات چاپ و نشر کتاب» گفت: کارگاه ‌های آموزشی تخصصی در حال برگزاری است تا ویراستاری، طراحی روی جلد کتاب و صفحه ‌آرایی آثار اعضای هیئت علمی، توسط ظرفیت ‌های داخلی دانشگاه انجام شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از پایگاه خبری تمدن لر، دکتر مهرداد امیری، تشریح کرد: روال کار این گونه بوده است که اعضای هیئت علمی برای ویراستاری، طراحی روی جلد و صفحه ‌آرایی آثار خویش باید به افراد یا مراکز خارج از دانشگاه مراجعه می ‌کردند؛ اما تلاش ما این است که برای ارتقای کیفی خدمات چاپ و نشر، این مراحل همگی توسط اداره چاپ و نشر دانشگاه لرستان انجام شوند.

  دکتر امیری، توضیح داد: برگزاری کارگاه ‌های آموزشی تخصصی خدمات چاپ و نشر کتاب، ویراستاری و سایر مباحث مرتبط با مراحل چاپ کتاب را آغاز کرده ‌ایم تا نیروهای انسانی آموزش ‌دیده و تخصصی، فعالیت خود را تحت نظارت اداره چاپ و نشر دانشگاه لرستان آغاز کنند.

  خدمات چاپ و نشر کتابوی افزود: در کارگاه ‌های آموزشی تخصصی «خدمات چاپ و نشر کتاب»، دانشجویان علاقه‌مند و مستعد در زمینه ‌های ویراستاری، طراحی روی جلد کتاب و صفحه ‌آرایی نیز آموزش ‌های حرفه ‌ای و تخصصی را سپری می ‌کنند تا ظرفیت دانشجویان نیز برای همکاری با اداره چاپ و نشر دانشگاه لرستان، استفاده شود.

  رئیس اداره چاپ و نشر دانشگاه لرستان، اظهار داشت: ما باید زمینه ‌های زیرساختی حمایت هرچه بیشتر از اعضای هیئت علمی برای تولید کتاب را فراهم کنیم؛ یک عضو هیئت علمی وقتی، یک اثر علمی در قالب کتاب، تولید می‌کند نباید دغدغه و نگرانی این را داشته باشد که ویراستاری، طراحی روی جلد و صفحه‌آرایی اثرش، معطل بماند یا دچار وقفه شود؛ به همین علت، برنامه‌ریزی کرده ‌ایم این‌گونه خدمات را اداره چاپ و نشر دانشگاه لرستان، به اعضای هیئت علمی ارائه کند.

  خدمات چاپ و نشر کتاببیشتر بخوانید: نشست چاپ کتاب بر اساس تقاضا (POD) در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد

  امیری افزود: این ظرفیت در اداره چاپ و نشر دانشگاه لرستان وجود دارد که این گونه خدمات را به مراکز و افراد خارج از دانشگاه نیز ارائه کند؛ ما حتی خواهیم توانست به سایر دانشگاه‌ ها و مراکز آموزش عالی درون و برون استانی هم، خدمات ویراستاری، طراحی روی جلد کتاب و وی ادامه داد: همه تلاش ‌ها و اقدامات در این راستا است که بتوانیم بسترها و خدمات کیفی حمایت از اعضای هیئت علمی برای نوشتن کتاب را ارتقاء بدهیم. خدمات چاپ و نشر کتاب

  گفتنی است اداره چاپ و نشر، زیرنظر معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه لرستان، فعالیت می‌ کند.

  مطلب قبلیتولید پاک‌ تر در صنایع کاغذسازی (بخش پایانی)
  مطلب بعدیمزایای حضور برندها در دنیای آنلاین

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × 3 =