پلتفرم‌ های فروش کتاب باید از اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تبعیت کنند

  0
  75
  واردات کاغذهای دولتی
  اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران آمادگی پذیرش و عضویت همه پلتفرم‌ها و سایت‌های فروش کتاب را دارد تا با ساماندهی پلتفرم‌ های فروش کتاب جلوی سوءاستفاده افراد ناشرنما گرفته شود.

   

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل ایبنا، هومان حسن پور با اشاره به طومار اعتراضی ۷۰۰ کتاب‌فروش و ناشر فعال درباره تخفیف‌‌های غیرقانونی کتاب در فضای مجازی و سطح شهرها، گفت: این نامه به معاونت فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده است تا در مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال راهکاری برای برخورد با این موضوع اندیشیده شود.

  وی افزود: در حوزه دیجیتال و فضای مجازی یک‌سری از پلتفرم‌ های فروش کتاب به ارائه تخفیف‌های غیرمتعارف اقدام کرده‌اند که شرایط کار را برای همکاران ما در بخش‌های مختلف سخت و طاقت‌فرسا کرده است.پلتفرم‌های فروش کتاب

  حسن‌پور با بیان اینکه با شورای عالی فضای مجازی نیز در این زمینه مکاتبه کرده‌ایم و از آن‌ها خواسته‌ایم پلتفرم‌ های فروش کتاب ملزم به تبعیت از اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان شوند، عنوان کرد: در گام نخست درخواست ما این است که مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه پلتفرم‌ های فروش کتاب کارها را دنبال کند و سپس از شورای عالی فضای مجازی نیز برای بررسی این موضوع درخواست پیگیری کرده‌ایم.

   

  بیشتر بخوانید:

  دلایل بالا رفتن قیمت کتاب کودک و نوجوان

  طرح فصلی کتاب در بهار امسال آغاز شد

  حیات نشر و کتاب در گرو کاغذ یارانه ای

   قشر متوسط توان خرید کتاب ندارد

  راغب به فروش در پلتفرم‌ های فروش کتاب هستیم

  وی با طرح این موضوع که ما با فروش كتاب در فضای مجازی و در قالبپ لتفرم‌های فروش کتاب مشكلي نداريم، گفت: هر فردی که علاقه‌مند است می‌تواند پس از دریافت مجوز از اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، در فضای مجازی کتاب‌ بفروشد اما اینکه هر فردی در هر پلتفرم و سایتی بخواهد بدون ضابطه کتاب عرضه کند، قابل قبول نیست و این وضعیت باید ساماندهی شود. پلتفرم‌ های فروش کتاب باید مورد نظارت قرار یگیرند.

  حسن‌پور تاکید کرد: اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران آمادگی و ظرفیت پذیرش و عضویت پلتفرم‌ های فروش کتاب را دارد تا همه فعالان این حوزه با شناسنامه و به شکل روشن فعالیت داشته باشند و جلوی سواستفاده ناشرنماها گرفته شود.

  اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران آمادگی پذیرش و عضویت همه پلتفرم‌ها و سایت‌های فروش کتاب را دارد تا با ساماندهی پلتفرم‌های فروش کتاب جلوی سوءاستفاده افراد ناشرنما گرفته شود.وی درباره مزایای دریافت مجوز از اتحادیه برای مخاطبان و مشتریان توضیح داد:‌ زمانی که فردی جواز کسب از اتحادیه صنفی داشته باشد، در صورت تخلف امکان برخورد با او وجود دارد؛ به عنوان مثال دیگر نمی‌تواند بدون مجوز از اتحادیه کتاب بفروشد و حتما باید با تشکل صنفی هماهنگ باشد.

  حسن‌پور با بیان اینکه برخی از سایت‌ها زمینه فروش کتاب‌های قاچاق و آثار کتابسازی شده را فراهم کرده‌اند، ادامه داد: باید زمینه‌ای فراهم شود که افراد سودجویی که از این وضعیت سواستفاده می‌کنند، کنار بروند و ناشران و کتابفروشان واقعی فعالیت کنند؛ نه اینکه یک‌سری ناشر بی‌نام و نشان به عرضه کتاب مشغول باشند.

  وی تاکید کرد: اکنون این ظرفیت در اتحادیه وجود دارد که هر فردی که بخواهد کتاب چاپ کند می‌تواند مجوز نشر مکتوب یا نشر الکترونیک را دریافت کند و مانعی بر سر راه آن‌ها نیست.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  بیست + چهار =