تازه های نشر در طرح های فروش فصلی کتاب

  گفت و گو با مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  0
  47
  کتاب فروشی

  غیاثی ندوشن گفت: طرح های فروش فصلی کتاب بهانه‌ ای برای دسترسی به تازه‌ های نشر است تا مخاطبان از کتاب‌ های جدید مطلع شوند.

  طرح های فروش فصلی کتاببه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، علی غیاثی ندوشن، مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره طرح‌ های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ ها (طرح های فروش فصلی کتاب) و لزوم توجه به نقش کتابفروش‌ ها در صنعت نشر گفت: بحث ترویج، معرفی و اطلاع‌ رسانی کتاب در سطح کشور موضوعی است که از گذشته مورد توجه بوده و اهمیت دارد که ما بتوانیم در مقاطع مختلف و به بهانه‌های متعدد تازه‌های نشر همچنین جدیدترین تحولات و رخدادهای حوزه کتاب را به جامعه معرفی کنیم.

  وی با بیان اینکه کتابفروشی‌ ها در بین صنوف و بخش‌ های مختلف حوزه نشر نقش مهم‌تری دارد، افزود: کتابفروشی‌ ها در چرخه کتاب، نشر و فرهنگ مکتوب ما آخرین حلقه ارتباطی با مردم هستند که ارتباط مستقیم با مخاطبان و قشرهای مختلف جامعه دارند و به همین دلیل باید توجه زیادی به آنها شود.

  مدیرکل امور استان‌ های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین عنوان کرد: اگرچه ارزش و اهمیت نمایشگاه‌ ها در جای خودش بر کسی پوشیده نیست اما با نگاه دیگری می‌توانیم به این نتیجه برسیم که کتابفروشی‌ها نمایشگاه دائمی و همیشگی هستند که در طول سال در آن‌ها به روی مردم باز است و پذیرای مردم هستند.

   

  اهمیت طرح های فروش فصلی کتاب

  وی یادآور شد: دسترسی راحت و آسان به کتاب از طریق کتابفروشی‌ ها یکی از اولویت‌ های این مجموعه‌  ها است و از آنجایی که در گذشته به عنوان یک پایگاه فرهنگی در جامعه نقش‌آفرین بودند پاتوقی برای اهالی فرهنگ هستند.

  غیاثی با اشاره به اینکه اصالت دادن به کتابفروشی‌ها و بازبینی در کارکرد و نقش آن‌ها در جامعه ما اهمیت زیادی دارد، بیان کرد: باید در سایه یکسری اقدامات از جمله طرح های فروش فصلی کتاب کارکرد و اهمیت کتابفروشی‌ها را مجدداً مانند روزهای گذشته برگردانیم زیرا کتابفروشی‌ها در بسیاری از مواقع به عنوان پایگاه‌های اجتماعی و فرهنگی مردم بوده و هستند.

  وی در ادامه بر لزوم توجه به جایگاه اجتماعی کتابفروشی‌ها اشاره کرد و افزود: کتابفروشی‌ها فراتر از محل فروش کتاب به عنوان پایگاه فرهنگی برای اهل قلم و علاقه‌مندان حوزه نشر و کتاب به شمار می‌آیند.

  غیاثی ندوشن اجرای طرح بهارانه کتاب ۱۴۰۰ را کمکی برای تسهیل فروش کتاب دانست و اظهار کرد: این طرح فرصتی برای مخاطبان کتاب است تا از تخفیف‌های پیش‌بینی شده استفاده کنند؛ همچنین بهانه‌ای برای دسترسی مردم به تازه‌های نشر است تا مخاطبان از کتاب‌های جدید مطلع شوند.

  وی در پایان  با توجه به اهمیت طرح های فروش فصلی کتاب گفت: هر فصل بهانه‌ای است تا مردم به واسطه طرح‌های فصلی فروش کتاب به کتابفروشی‌ها رفته و به رونق کتابفروشی‌ها بیفزاییم و چراغ کتابفروشی‌ها روشن‌تر از گذشته برای علاقه‌مندان فرهنگ و کتاب و مطالعه بماند و روشنگری کند.

  مطلب قبلیوضعیت جهانی و داخلی صنعت کاغذسازی
  مطلب بعدیبخشودگی جرایم مالیات 14 گروه شغلی آسیب دیده از کرونا

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  ده − 5 =