مراسم تجلیل ناشران در استان زنجان

  0
  44
  تجلیل ناشران

  مرادی‌نافچی، تجلیل ناشران را تقدیر از فرهنگ و تمدن یک سرزمین خواند و افزود: تجلیل ناشران زمینه فعالیت گسترده این قشر را در جامعه بیشتر و به توسعه کمی و کیفی کتاب کمک می کند.

  به گزارش  چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری شبستان از زنجان، معاون سیاسی امنیتی استانداری زنجان در مراسم تجلیل ناشران استان زنجان در فرهنگسرای امام خمینی(ره) زنجان اظهار کرد: عوامل متعددی برای کمال جویی انسان وجود دارد که یکی از آن ها کتاب و کتابخوانی است.

  خدابخش مرادی با اشاره به اینکه کتاب به رشد و بالندگی انسان کمک می کند، گفت: توسعه و رشد جوامع امروز نیز مرهون علم و دانش است که در سایه کتاب و مطالعه به دست می آید.

  وی با بیان اینکه جامعه ای می تواند توسعه پیدا کند که مردم آن اهل مطالعه باشند و با کتاب مانوس شوند، گفت: در چنین جوامعی از دیدگاه ها و نظرات اندیشمندان برای توسعه جامعه بهره مند می شوند.

  بیشتر بخوانید:

  اجرای قوانین نشر در را به روی ناشران نبندد

   

  تجلیل ناشران و حمایت از فرهنگ

  این مسئول تعداد کتابخانه، تیراژ کتاب و میزان مطالعه را از شاخصه های توسعه یافتگی جوامع عنوان کرد و گفت: در دین مبین اسلام نیز تاکید فراوانی و مطالعه شده است که مصداق بارز آن نزول سوره علق بر پیامبر اسلام بود و خداوند به آن حضرت امر فرمودند که بخوان و در قرآن کریم نیز بر قلم قسم می خورد و همین بر اهمیت جایگاه کتاب در فرهنگ دینی تاکید دارد.

  معاون سیاسی امنیتی استانداری زنجان با اشاره به اینکه نویسنده و ناشر دو عنصر تهیه کتاب هستند که با نبود هر کدام از این عناصر فرصت بالندگی برای جامعه ایجاد نمی‌شود، گفت: همواره باید اندیشمندانی در جامعه حضور داشته‌ باشند که تولید اثر کنند و ناشرینی نیز باید باشند تا اثر تولید شده را نشر و گسترش داده و در اختیار جامعه قرار دهند.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود تجلیل ناشران را تجلیل از فرهنگ و تمدن یک سرزمین خواند و افزود: تجلیل ناشران  علاوه بر اینکه زمینه و بستر و فرهنگی را در جامعه ایجاد می‌کند که خیل فعالان این عرصه بیشتر شوند، به توسعه کمی و کیفی این عرصه کمک می کند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × یک =