برگزاری نمایشگاه کتاب در انتظار آخرین تصمیم ستاد ملی کرونا

  0
  48
  نشر بین الملل

  سرپرست مؤسسه نمایشگاه‌ های فرهنگی ایران گفت: جامعه نشر کشور منتظر آخرین تصمیم‌ های ستاد ملی کرونا است که اگر اجازه‌ ای صادر شد نمایشگاه کتاب برگزار شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ ایوب دهقان کار، سرپرست مؤسسه نمایشگاه‌ های فرهنگی ایران در مصاحبه با صدا و سیما با اعلام این خبر افزود: به طور قطع ایده آل جامعه نشر، برگزاری نمایشگاه کتاب است، اما در عین حال نظرات ستاد ملی کرونا برای همه فعالیت ‌ها لازم است.

  وی افزود: ما مدتی است در خواست خود را در خصوص «تعیین وضعیت نمایشگاه کتاب» به صورت مکتوب به ستاد ملی کرونا اعلام کرده ایم و منتظر پاسخ آن‌ ها هستیم.

  دهقان کار توضیح داد: اگر به دلایل بهداشتی و سلامت جامعه، امکان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران نبود، به طور قطع فقط با یک طرح نمی ‌توان جایگزینی برای نمایشگاه کتاب تهران پیدا کرد و باید به گزینه ‌های مختلف فکر کنیم.

  سرپرست مؤسسه نمایشگاه‌ های فرهنگی ایران افزود: ما در معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه ریزی‌ هایی کرده ایم که در قالب یک بسته حمایتی، از ناشران و کتاب فروشان حمایت کنیم.

  دهقان کار تاکید کرد: ما همواره طرح خرید کتاب از ناشران را در دستور کار داریم که امسال بنابر شرایط خاص می‌ تواند به صورت ویژه دنبال شود.

  وی افزود: اجرای طرح‌ های فصلی کتاب و حمایت از ناشران و کتاب فروشان در قالب برگزاری نمایشگاه‌ های تخصصی و موضوعی کتاب از دیگر طرح ‌های پیشنهادی ما است.

  بیشتر بخوانید: 

  طرح حمایتی وزارت ارشاد در قبال عدم برگزاری نمایشگاه کتاب

  طرح های ترویج کتاب و کتابخوانی در تابستان امسال

  نمایشگاه کتاب تهران امسال قرار بود در ۲۵ فروردین برگزار شود که به علت شیوع کرونا تا کنون به تعویق افتاده است. این نمایشگاه برای تولید کنندگان کتاب، نمایشگاهی کلیدی محسوب می ‌شود، چون نقشی مهم در چرخه اقتصادی نشر دارد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × سه =