بیست ‌و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط به پایان رسید

  0
  54
  تاثیرات کاهش قیمت کاغذ

  عرضه 200 عنوان کتاب در بیست ‌و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط

  غرفه‌ خانه کتاب و ادبیات ایران در بیست ‌و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط در قالب «غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران» به معرفی و عرضه بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب پرداخت.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، «بیست ‌و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط» که از پنجم اسفندماه ۱۴۰۰ آغاز شده بود، چهاردهم اسفندماه به کار خود پایان داد.

   

  بازدید دانش‌آموزان از بیست ‌و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط

  این دوره از نمایشگاه بین ‌المللی کتاب مسقط به مدت ۱۰ روز و در مرکز همایش ‌ها و نمایشگاه ‌های عمان برگزار شد؛ در این نمایشگاه ۵۷۰ ناشر از ۲۷ کشور به صورت مستقیم و ۱۴۵ ناشر از طریق واگذاری نمایندگی به دیگران حضور داشته و آثار خود را عرضه کردند.

   در بیست‌ و ششمین نمایشگاه بین ‌المللی کتاب مسقط ۳۶۱ هزار و ۲۳۰ عنوان کتاب در معرض دید مخاطبان قرار گرفت؛ همچنین ۱۱۴ برنامه جنبی و فعالیت فرهنگی به اجرا درآمد که در این میان ۲۹ برنامه به استان «شرقیه جنوبی» میهمان افتخاری این نمایشگاه، اختصاص داشت.

   با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و همچنین محافظت هر چه بیشتر از کودکان و نوجوانان، مسئولان بیست‌وششمین دوره این نمایشگاه تمهیداتی اندیشیده بودند تا دانش آموزان پسر و دختر به صورت جداگانه و اختصاصی در ساعات اولیه برخی روزها از نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط بازدید کرده و کتاب‌های مورد علاقه خود را تهیه کنند.

   

  فعالیت غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه

  غرفه‌ خانه کتاب و ادبیات ایران در بیست ‌و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط در قالب «غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران» ۲۷ مترمربع بود و ناشرانی همچون بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی، انتشارات جمال، بوستان کتاب و آژانس ادبی دایره مینا به صورت مستقیم  در آن حضور و مشارکت داشتند.

  معرفی و عرضه بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب با موضوعات دین، ادبیات پایداری و دفاع مقدس، ادبیات معاصر و کلاسیک، ادبیات کودک و نوجوان، ایران ‌شناسی، هنر و همچنین کتاب ‌های انتشارات انقلاب اسلامی به زبان عربی با موضوعات مختلف و برگرفته از آثار و اندیشه ‌های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از جمله فعالیت ‌های مختلف «غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران» در بیست ‌و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط بود.

   معرفی صنعت نشر ایران، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، طرح گرنت، تلاش برای تبادل حق خرید و فروش کتاب و همچنین برگزاری برنامه‌های فرهنگی با حضور محمد سوری (نویسنده و پژوهشگر کشورمان) نیز فعالیت‌های خانه کتاب و ادبیات ایران در بیست‌وششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط را شامل می‌شد.

  بیشتر بخوانید:تبادل حق خرید و فروش کتاب در نمایشگاه بین ‌المللی کتاب مسقط

   

  آمادگی عمان برای حضور در نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران

  احمد الرواحی، رئیس نمایشگاه بین ‌المللی کتاب مسقط در بازدید از غرفه خانه کتاب و ادبیات ایران، حضور شرکت کنندگان ایرانی در بیست ‌و ششمین دوره نمایشگاه بین‌ المللی کتاب مسقط را مایه خوشحالی دانست و از آمادگی کشور عمان برای حضور در نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران خبر داد. همچنین ابراز امیدواری کرد تا ناشران علاقه ‌مند عمانی نیز برای نمایش و عرضه آثار خود در رویداد بزرگ فرهنگی کشور ایران شرکت کنند.

   

  مطلب قبلینگهدارنده ‌های کروگیتی جایگزین شرینک رپ می شوند
  مطلب بعدیاهمیت بازاریابی متاورس به عنوان حوزه جدید دنیای آنلاین

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  16 − هفت =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.