نمایشگاه فیزیکی و مجازی مکمل یکدیگر

  0
  69
  نمایشگاه فیزیکی

  مریم‌سادات ظهوریان، برخلاف برخی که معتقدند نمایشگاه مجازی جایگزین نمایشگاه فیزیکی است اما من این نظر را قبول ندارم. معتقدم نمایشگاه مجازی مکمل و تکمیل‌کننده نمایشگاه فیزیکی است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا مریم‌سادات ظهوریان،‌ مدیرعامل انجمن فرهنگی زنان ناشر با اشاره به برگزاری سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: نمایشگاه دو سال است که برگزار نشده و ناشران و مخاطبان همیشگی نمایشگاه کتاب نسبت به برگزاری آن تشنه هستند؛ بنابراین پیش‌بینی می‌کنم، نمایشگاه کتاب 1401 با استقبال گسترده مردم روبه‌رو شود.

  نمایشگاه فیزیکی وی با بیان این‌که نمایشگاه مجازی کتاب طی دو سال گذشته نیز یکی از تجربیات موفق در حوزه نشر و کتاب بود، افزود: درباره برگزاری نمایشگاه مجازی، بازخوردهای قابل‌توجهی از سوی مخاطبان نشر و انجمن دریافت کردیم و نمایشگاه امسال به‌صورت فیزیکی و مجازی می‌تواند مکمل اثر‌بخشی در رونق این رویداد باشند.

  ظهوریان ادامه داد: برخلاف برخی که معتقدند نمایشگاه مجازی جایگزین نمایشگاه فیزیکی است اما من این نظر را قبول ندارم. معتقدم نمایشگاه مجازی مکمل و تکمیل‌کننده  نمایشگاه فیزیکی است.

  وی با بیان این‌که خرید کتاب به‌صورت حضوری، آشنایی با محتواها و لمس آن برای بسیاری از مخاطبان کتاب اهمیت زیادی دارد، عنوان کرد: افراد زیادی هستند که همواره سالانه منتظر برگزاری نمایشگاه کتاب هستند تا با تازه‌های نشر به‌صورت چهره به چهره آشنا شوند و برخی دیگر که امکان حضور ندارند می‌توانند از مزایای فروش مجازی بهره ببرند.

  نمایشگاه فیزیکی لزوم برگزاری نمایشگاه فیزیکی 

  ظهوریان همچنین درباره لزوم برگزاری بخش‌های جنبی نمایشگاه کتاب و توجه به مباحث مختلف در آن، گفت: معتقدم، برگزاری نشست‌های مختلف ضروری است و اتفاق قابل توجهی به شمار می‌آید که بستری برای ورود به مباحث تخصصی در حوزه نشر است و باید به صورت جدی به آن پرداخت.

  نمایشگاه فیزیکی وی درباره رویکرد برنامه‌ها و نشست‌های جنبی نمایشگاه نیز گفت: استفاده از ظرفیت و توانمندی‌ تشکل‌ها و انجمن‌های فعال حوزه نشر براساس تفکرمحور و پژوهش‌محور بودن می‌تواند کمک بسیار خوبی برای بهتر برگزار شدن این برنامه‌ها باشد.

  سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 21 تا 31 اردیبهشت 1401 در مصلای امام خمینی‌(ره) برگزار خواهد شد.

  بیشتر بخوانید: بیست‌وچهارمین همایش «مقایسه و بررسی خرید کتاب به صورت حضوری و آنلاین»

  مطلب قبلیصنعت بزرگ سلولزی کشور بر خوان الهی
  مطلب بعدیبازاریابی دیجیتالی و 4 اشتباه رایجی که منجر به شکست می شود

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × دو =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.