تبادل اتحادیه ناشران ایران و قطر

  0
  39
  اتحادیه ناشران

  رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران از غرفه قطر در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید و با مهمانان قطری گفت‌وگو کرد. رئیس نمایشگاه کتاب بین‌المللی قطر در این دیدار گفت: ناشران بزرگ قطری سالانه ۳۰۰ عنوان کتاب چاپ می‌کنند.

  به گزارش  چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، هومان حسن‌پور رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در غرفه کشور قطر مهمان ویژه نمایشگاه امسال حاضر شد و درباره تفاوت و نحوه فعالیت حوزه نشر در قطر گفت‌وگو کرد. وی در این دیدار از نحوه دریافت مجوز ناشران قطری، تعداد انتشارات فعال در این کشور، تیراژ سالانه هر انتشارات، انواع نشرها و حق کپی‌رایت در کشور قطر از میهمانان وزارت فرهنگ و ارشاد قطری پرسید.

  اتحادیه ناشرانقطر سالانه ۳۰۰ عنوان کتاب چاپ می‌کند

  جاسم ابوالعینین، رئیس نمایشگاه کتاب بین‌المللی قطر نیز در پاسخ به سوالات حسن‌پور گفت: مجموع ناشران و توزیع‌کنندگان قطری به ۱۵ ناشر می‌رسد که در خلال حضورمان در نمایشگاه بین‌المللی تهران، نشر دارنبجه ناشر تخصصی کودک و نوجوان نیز حضور دارد. همچنین ناشران بزرگ قطری سالانه ۳۰۰ عنوان کتاب چاپ می‌کنند. البته تیراژ این عناوین بستگی به تعداد عرضه آن‌ها در بازار دارد و متناسب با تقاضای بازار چاپ می‌شود.

  رئیس نمایشگاه بین‌المللی دوحه افزود: اتحادیه ناشران قطری عمری ۵ ساله دارد و مدافع حقوق ناشران است و سعی دارد بازار نشر قطر را بهبود ببخشد.

  وی همچنین درباره حق کپی رایت و نحوه دریافت مجوز چاپ کتاب توسط ناشران قطری عنوان کرد: اداره کپی‌رایت ما، سازمانی جدا از وزارت فرهنگ است، اما دریافت مجوز چاپ کتاب توسط وزارت فرهنگ ما صورت می‌گیرد.

  اتحادیه ناشرانبیشتر بخوانید: مقصر گرانی کتاب ناشران نیستند

  پیشنهاد تبادل و انتقال تجربه میان اتحادیه ناشران ایران و قطر

  در پایان رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران به میهمانان قطری، پیشنهاد تبادل و انتقال تجربه برای بهبود فعالیت اتحادیه ناشران این کشور را داد.

  اتحادیه ناشران

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  بیست − 2 =